Potter i Kamień Filozoficzny - kup na TaniaKsiazka.pl

Nowe książki ze świata Harry’ego Pottera! Harry Potter i Kamień Filozoficzny - kup na TaniaKsiazka.plWieść o tym, że nowe książki ze świata Harry’ego Pottera już wkrótce pojawią się w sprzedaży, bez wątpienia ucieszy miliony Czytelników na całym świecie. Jak łatwo się domyślić, najnowsze premiery nie są przypadkowe. Wszystko wiąże się z pewnym jubileuszem, który świętować będą z pewnością wszyscy fani małego czarodzieja. O co chodzi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowe książki ze świata Harry’ego Pottera – wielka rocznica, dużo prezentów

W tym roku mija dwadzieścia lat, odkąd książka pt. Harry Potter i Kamień Filozoficzny ujrzała światło dzienne. Trudno się dziwić wydawcy J.K. Rowling, że postanowił uczcić to wydarzenie, wypuszczając do obiegu dwie pozycje, związane ze światem małego czarodzieja. Ponadto, kto rozstawałby się z kurą noszącą złote jajka? No właśnie. Ponieważ fani na całym świecie wciąż przeżywają definitywne zakończenie serii, cieszy ich każda nowa książka z nią powiązana. A wydawcy wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom.

Mowa tu o dwóch tytułach. Pierwszy z nich to Harry Potter: Historia magii, z której Czytelnicy dowiedzą się, jak dokładnie wyglądały przedmioty wykładane w Hogwarcie. Druga książka to Podróż przez historię magii. Tutaj już odbiorca będzie miał styczność z nieco bardziej interesującą fabułą. Ma ona opowiadać o przeszłości świata, w którym przyszło żyć Harry’emu Potterowi. Ponadto książka ma prezentować procesy powstawania poszczególnych zaklęć, fantastycznych zwierząt oraz samych czarodziejów.

Powiązane: Historia magii JK Rowling i jeszcze jedna książka ze świata Harry’ego!

Z jednej strony Czytelnicy mogą poczuć się nieco rozczarowani. W ich ręce nie trafią bowiem żadne nowe, porywające historie. Jednak z drugiej, nie ma wątpliwości, że nawet takie dodatki sprawią im ogromną przyjemność.

Obie pozycje mają pojawić się już w październiku bieżącego roku. Związane jest to z wystawą, którą organizuje British Library. Wydarzenie oczywiście będzie poświęcone wielotomowej historii, którą stworzyła Rowling. A wspomniane książki mają być dodatkiem, który dopełni całość.

Warto tutaj przypomnieć, że powieść pt. Harry Potter i Kamień Filozoficzny to pierwsza część słynnej serii. Można więc przypuszczać, że podobne obchody czekać będą każdy kolejny tom. Pytanie, czy organizatorom starczy pomysłów, a Rowling weny do tworzenia tylu dodatkowych książek?

Książki J.K. Rowling znajdziecie tutaj.