Ciekawostki o książkach

Nowe szczegóły dotyczące ekranizacji The Dark Tower

@9788379852505_52Niedawno informowaliśmy was o ekranizacji pod tytułem The Dark Tower. Teraz, za sprawą magazynu Entertaiment Weekly, możemy zdradzić wam nieco więcej szczegółów dotyczących owej produkcji.

Ponieważ główny bohater, Roland, jest posiadaczem Rogu Elda, który pozwala kontrolować czas, Mroczna wieża w swojej filmowej wersji okazuje się być sequelem całego cyklu powieściowego. Fani książki mogą być jednak spokojni, narracja pozostanie w wielu miejscach analogiczna do tej, która ma miejsce w wersji papierowej, w Polsce wydanej pod tytułem Roland. Okazuje się również, że Jake Chambers ma odegrać znacznie ważniejszą rolę, niż przypuszczano, choć w książce i tak jego postać była dość istotna. Jego bohater w ekranizacji będzie swoistym łącznikiem z zupełnie innym, wielkim dziełem Kinga – Lśnieniem. Chambers stanie się bowiem posiadaczem niezwykłej umiejętności, zwanej The Shine. Dokładnie tej samej, jaką posiadał Danny Torrance, dzięki której mógł dojrzeć wszystkie straszne rzeczy dziejące się w Hotelu Overlook.

Ponieważ Jake Chambers jest posiadaczem The Shine, staje się celem potężnego maga, Waltera, który przejmując moc chłopca chce zniszczyć Wieżę, dzięki której we wszystkich światach panuje ład i porządek. Wściekłość, przez którą napędzany będzie Roland, sprawi że stanie on na drodze Jake’a i ponownie odkryje w sobie rolę obrońcy.

Przypominamy, że film The Dark Tower trafi do kin w lutym 2017 roku. Reżyserią zajął się Nikolaj Arcel, a pracę nad scenariuszem podjęli: Akiva Goldsman, Anders Thomas Jensen oraz Jeff Pinkner. W głównych rolach wystąpią Irdis Elba (Roland) i Matthew McConaughey (Walter).