Kaprysik - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowe wydanie książki Mariusza Szczygła z pewnością ucieszy wszystkich miłośników twórczości autora. Wszak za takim posunięciem zawsze kryją się jakieś nowe elementy, umieszczone w znanej już lekturze. Tak jest i tym razem. Chodzi tu o znaną i cenioną książkę pt. Kaprysik. Rozszerzone wydanie jest więc nie lada gratką dla Czytelników. Czym różni się to wydanie od pierwszego? Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów!

Nowe wydanie książki Mariusza Szczygła Kaprysik - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowe wydanie książki Mariusza Szczygła – damskie historie w nowej odsłonie

Tym, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać powieści stworzonej przez Szczygła, przychodzimy z pomocą. Książka Kaprysik w dużej mierze przypomina dziewczęcy pamiętnik. Jej bohaterki to cały wachlarz przeróżnych osobowości. Kobiety z tajemniczej listy znalezionej w kawiarni pod stolikiem. Dentystka, która uwiecznia swoją postać na zdjęciach jedynie w przebraniu. Dwie przyjaciółki, które piszą do siebie przez ponad 52 lata, ale nigdy nie spotkały się na żywo. Polska aktorka nominowana do Oscara, która ucieka z kraju.

To oczywiście tylko niektóre z głównych bohaterek. W rozszerzonym wydaniu Czytelnicy będą mieli możliwość zapoznać się z całkiem nowym wstępem. Ale to nie koniec niespodzianek i dobrych wiadomości. Autor dołączył również całkiem nową opowieść o Idzie Kamińskiej.

Oto jak sam Szczygieł wypowiada się na temat książki i historii, które stworzył:

W naszej rzeczywistości panie bardzo często żyją swoim życiem, ono może być szczęśliwe, poukładane, ale prawie zawsze marzą o czymś jeszcze, coś by jeszcze chciały, coś by się mogło wydarzyć i często nie wiedzą co to jest. (…) Żyję sobie, jestem spełniona, ale coś, jakaś supernowa, mogłaby wybuchnąć w jakiejś postaci. I dodaje: Ja bardzo często interesuję się historiami, które z pozoru są banalne, zwyczajne, ale wydaje mi się, że za nimi coś się kryje.

Sam pomysł na stworzenie takiej książki miał nietypowe źródło. Kiedyś pisarz poznał córkę pani Janiny Turek z Krakowa. Po śmierci matki kobieta odkryła niesłychaną rzecz. Okazało się, że pani Janina przez całe swoje życie prowadziła notatki, w których zapisywała niemal każdą czynność, jakiej się podjęła. Córka odnalazła łącznie 700 zeszytów, w których widniały informacje, z kim jej matka się widziała, co zjadła, ile razy odbierała telefon, kto dzwonił, komu i w jakich okolicznościach wręczyła prezent oraz co to było.

I właśnie to podsunęło autorowi pomysł na stworzenie takich zwykłych, a jednak niecodziennych historii, które skradły serca Czytelników.

Nowe wydanie książki Kaprysik Mariusza Szczygła znajdziecie tutaj.