Nowość od Lisy See nosi tytuł Herbaciana dziewczyna i jest już dostępna na polskim rynku! To doskonała propozycja dla wszystkich miłośniczek literatury kobiecej i obyczajowej. Warto tutaj wspomnieć, że See już od kilku lat cieszy się ogromną popularnością, a jej powieści zdobywają szerokie grono Czytelniczek. Co takiego ma w sobie jej twórczość, że wciąż zachwyca i zdobywa nowych odbiorców? Amerykańska pisarka ma chińskie korzenie, a w swoich powieściach ukazuje chińską kulturę, tradycje i zwyczaje, najczęściej widziane oczami kobiet. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie ta egzotyka połączona z niezaprzeczalnym talentem pisarki jest źródłem jej światowego sukcesu. Jeśli zatem do tej pory nie miałyście okazji zapoznać się z twórczością Lisy See, teraz jest idealny moment, by nadrobić zaległości. Koniecznie to sprawdźcie!

Nowość od Lisy See – Herbaciana dziewczyna

Główną bohaterką powieści jest młodziutka Li-yan, która wraz z rodziną zamieszkuje odległą wioskę w prowincji Yunnan. Ich życie jest całkowicie podporządkowane rytmowi pór roku i uprawie herbaty.

Pewnego dnia do osady przybywa obcy, który poszukiwał rzadkiej odmiany herbaty. I właśnie w tej niewielkiej i hermetycznej wiosce znajduje to, na czym najbardziej mu zależało. Li-yan, jako jedna z niewielu wyedukowanych mieszkanek górskiej wioski, zostaje tłumaczką obcego. Jest też pierwszą osobą, która odrzuca zasady, kształtujące jej dotychczasowe życie.

Wkrótce kobieta rodzi nieślubne dziecko. Otula córkę kocykiem, ukrywa w zawiniątku płytkę herbaty i pozostawia ją w najbliższym mieście. Głęboko wierzy, że w ten sposób zapewni dziewczynce lepszy los. Haley, bo tak nazywa się jej córka, dorasta w otoczeniu miłości i dobrobytu. Szczęśliwie trafiła do dobrze sytuowanej, kalifornijskiej rodziny. Jednak, chociaż dziewczynka wiedzie szczęśliwe i beztroskie życie, wciąż rozmyśla o swoim prawdziwym pochodzeniu. Natomiast Li-yan cierpi z powodu podjętej decyzji i niewyobrażalnie tęskni na porzuconą córką. Czy los sprawi, że ich drogi się spotkają?

Nowość od Lisy See pt. Herbaciana dziewczyna znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośniczkom literatury kobiecej i obyczajowej!