Nowość od Sally Rooney - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Czy są tu z nami fani twórczości Sally Rooney? Ponieważ to właśnie dla was mam dziś dobrą wiadomość. I właściwie dla każdego miłośnika literatury młodzieżowej! To właśnie tej pisarce zawdzięczamy m.in. bestsellerowy hit pt. Normalni ludzie, który doczekał się również ekranizacji w postaci serialu. Teraz okazuje się, że nowość od Sally Ronney pojawi się na rynku w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Stanach Zjednoczonych już we wrześniu tego roku. A ponieważ jej twórczość z powodzeniem podbija cały świat, myślę, że nie przyjdzie nam zbyt długo czekać także na polskie tłumaczenie.

Nowość od Sally Rooney - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Fot. Patrick Bolger, źródło: The Guardian.com

Nowość od Sally Rooney – co wiemy o książce?

Tytuł najnowszej powieści pisarki brzmi Beautiful World, Where Are You, co możemy przetłumaczyć jako Piękny świecie, gdzie jesteś.

Głównymi bohaterkami książki są Alice i Eileen, dwudziestokilkuletnie przyjaciółki. Każda z nich znajduje się na zupełnie innym etapie życia. Alice to młoda powieściopisarka, która pewnego dnia spotyka na swojej drodze Felixa. Przypadkowa znajomość zamienia się we wspólny wyjazd do Rzymu. W tym samym czasie, w Dublinie, Eileen próbuje pozbierać się po rozstaniu z ukochanym. Tym samym rozpoczyna niewinny z pozoru flirt z Simonem, którego zna z dzieciństwa.

Jak więc łatwo się domyślić, autorka po raz kolejny poruszy w książce tematy ważne dla młodych ludzi, którzy dopiero kształtują swoją osobowość i próbują odnaleźć właściwą, życiową ścieżkę. Jej bohaterowie zmierzą się więc z problemami, które towarzyszą człowiekowi w codzienności. Będą się okłamywać, pożądać, rozstawać się i wchodzić w związki. Nie zabraknie też seksu, rozważań o przyjaźni i o świecie, w którym przyszło im żyć.

Światowa premiera książki pt. Beautiful World, Where Are You przewidywana jest na 7 września bieżącego roku. Jak już wspomniałam, na polskie wydanie przyjdzie nam z pewnością trochę poczekać. Ale nic straconego!

Już 24 lutego 2021 roku na polskim rynku pojawi się inna nowość od autorki pt. Rozmowy z przyjaciółmi.

Rozmowy z przyjaciółmi - kup na TaniaKsiazka.pl

Dajcie znać, czy książki Rooney goszczą w waszych domowych biblioteczkach!