Nowości dla młodzieży - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowości dla młodzieży to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników tego typu książek. Poza tym powody do zadowolenia mają przede wszystkim wielbiciele literatury fantasy. Wśród wybranych dziś tytułów znajdziecie gorące nowości, które są już dostępne w sprzedaży na naszym rynku. W związku z tym to doskonała okazja, by sprawdzić, co w trawie piszczy. Są to głównie międzynarodowe bestsellery, które stały się hitami w wielu krajach. Jeśli zatem poszukujecie sprawdzonych i godnych uwagi pozycji, trafiliście idealnie. Sprawdźcie, co mają w sobie te książki i koniecznie dajcie nam znać, czy któraś historia wpadała wam szczególnie w oko!

Nowości dla młodzieży - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowości dla młodzieży

Wskazówki czasu - okładka książkiWskazówki czasu, V tom serii Elementals

Drużyna Elementals nie może pozwolić sobie na kolejny cios. Nicole i Danielle muszą cofnąć się w czasie, aby uratować Blake’a. W związku z tym na ich barkach spoczywa los całego świata. Niestety portal do Kerberosu można zamknąć tylko wtedy, gdy poświęci się duszę jednego z nich. Jednocześnie Hades dotrzymuje słowa i zwraca do świata żywych Rachael. Jednak siostra Ethana nie jest już taka jak wcześniej.

W obliczu niebezpiecznych wyzwań członkowie drużyny Elementals muszą być gotowi nie tylko na ostateczną bitwę. Ponieważ czeka ich podjęcie trudnej decyzji, dotyczącej tego, kto z nich powinien poświęcić swą duszę, aby ocalić świat.

Vengeful. Mściwi - zobacz na TaniaKsiazka.plVengeful. Mściwi, kontynuacja Nikczemnych

Marcella Riggins nie potrzebuje nikogo. Po szybkim otrząśnięciu się ze spotkania ze śmiercią nareszcie zyskuje władzę, o której zawsze marzyła. W związku z tym wykorzystuje swoją nowo nabytą moc, aby rzucić miasto Merit na kolana. Zbierając sprzymierzeńców, nie przepuści okazji, by zniszczyć dwóch najbardziej niesławnych PonadPrzeciętnych – Victora Vale’a i Elia Evera. Wszystko to, by stać się najpotężniejszą kobietą chodzącą po Ziemi. Scena Merit znowu zostanie ustawiona i przygotowana na finałowe, ostateczne i brutalne starcie. Kto przetrwa tę rozgrywkę i dopełni zemsty?

Złodziej dusz - okładka książkiZłodziej dusz

Główną bohaterką powieści jest Dora Wilk, oficjalnie policjantka. Co prawda ma trudny charakter, ale przemawiają za nią statystyki rozwiązanych spraw. Nieoficjalnie kobieta to wiedźma, która dzieli swój czas między toruński komisariat a Thorn – alternatywne miasto, gdzie mieszkają magiczni. W związku z tym do perfekcji opanowała utrzymywanie tych światów równowadze i kompletnej izolacji. Jednak dzieje się tak tylko do pewnego czasu.

Ponieważ wkrótce okazuje się, że w Thornie giną istoty nadprzyrodzone i to Dora ma znaleźć sprawcę. Natomiast dyskretne korzystanie z magii w Toruniu odbija się jej potężną czkawką. Na szczęście nie jest z tym wszystkim sama – wspiera ją Miron, wnuk Lucyfera. Czy uda się jej rozwiązać sprawę tajemniczych morderstw w Thornie. I czy jej skuteczność w świecie ludzi nie zacznie wzbudzać podejrzeń?

Sztorm i Furia - okładka książkiSztorm i furia

Osiemnastoletnia Trinity Marrow jest wyjątkową osobą. Ponieważ potrafi widzieć i komunikować się z duchami i zjawami. Jednak jej wyjątkowy dar to część bardzo niebezpiecznej tajemnicy. W związku z tym dziewczyna ukrywana jest przez lata w odosobnionej posiadłości strażników, gargulców, które strzegą ludzkość przed demonami. Gdyby piekło odkryło prawdę o Trinity, dla pozyskania mocy zostałaby pożarta.

Wkrótce wysłannicy innego klany przynoszą niepokojące wieści. Coś zabija zarówno demony, jak i strażników. Tym samym poukładany do tej pory świat dziewczyny legnie w gruzach. Nie przez niebezpieczeństwo, a dzięki najbardziej irytującemu i fascynującemu chłopakowi, jakiego poznała. Zayne ma własne sekrety, które na nią wpłyną. Jednak współdziałanie stanie się konieczne, gdy demony wtargną na teren społeczności, a tajemnica Trinity ujrzy światło dzienne.

Córka chaosu. Sabrina nastoletnia czarownica- okładka książkiCórka chaosu, II tom Chilling Adventures of Sabrina

Sabrina Spellman podejmuje najtrudniejszą decyzję w dotychczasowym życiu, tuż przed końcem roku. Tym samym porzuca naukę w Baxter High oraz przyjaciół, a nawet byłego chłopaka, Harveya. Dołącza natomiast do wiedźm i czarowników w Akademii Sztuk Niewidzialnych. Pewnego dnia, by ocalić życie swojej bliskiej koleżanki Roz, stosuje magię. I niechcący przywołuje ducha, który wywołuje pecha. Jak łatwo się domyślić, konsekwencje są katastrofalne.

W związku z tym Sabrina czuje, że przydałaby jej się profesjonalna pomoc. Jednak przecież obiecała ciotce Zeldzie, że nie będzie się pakowała więcej w kłopoty. Dlatego też zwraca się do swoich nowych znajomych z Akademii: Nicka Scratcha – prymusa i szalenie przystojnego flirciarza oraz Prudence – najbardziej bezlitosnej i sprytnej wiedźmy w szkole. Bardzo prawdopodobne, że bohaterce uda się przeciągnąć tę dwójkę na swoją stronę. Tylko czy będzie mogła im zaufać?

Ognista królowa - okładka książkiOgnista królowa, II tom serii Setna Królowa

Kalinda niedawno odkryła swoją niezwykłą moc władania ogniem. Jako setna wybranka radży Tarka musiała zmierzyć się z jego pozostałymi żonami i kurtyzanami. Jednak krwawy turniej i śmierć tyrana były jedynie początkiem jej problemów. Ponieważ razem z kapitanem Davenem musi uciekać z miasta, opanowanego przez rebeliantów. Ich szansą na ratunek jest syn radży, książę Ashwin. Najpierw jednak Kalinda musi udowodnić mu swoją wartość, stając do walki z trzema potężnymi rywalkami.

Kapitan Daven zaczyna obawiać się mocy, które drzemią w dziewczynie, a książę wydaje się nimi zafascynowany. Tak jak kobietą, która nimi włada. Czy Kalinda zjednoczy imperium, nie poświęcając wszystkiego, co bliskie jej sercu?