Nowy fantastyczny rok - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowy fantastyczny rok – brzmi jak życzenie? Potraktujmy to jak afirmację i wiarę w to, że teraz będzie już tylko lepiej! A trudne czasy z pewnością pomogą nam przetrwać nietuzinkowe książki, które zachwycają rozbudowanym światem. Tym samym warto sięgnąć po pozycje z gatunku fantasy, by przenieść się do zupełnie innej rzeczywistości i zaznać odrobinę magii. Fabuły prezentowanych dziś książek na dobre oderwą was od problemów dnia codziennego. Jeśli poszukujecie propozycji, które zapewnią wam niepowtarzalną przygodę i relaks, trafiliście idealnie.

Nowy fantastyczny rok - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Dziś przygotowałam zestawienie fantastycznych książek, które swoją premierę będą miały już w styczniu. W związku z tym to świetna okazja, by sięgnąć po coś nowego i uzupełnić zapasy w domowej biblioteczce. Dobrze wejść w nowy rok z doskonałym humorem i wciągająca książką u boku! Zerknijcie zatem, na co szczególnie zwrócić uwagę w tym miesiącu!

Nowy fantastyczny rok z książką

Mroczny wymiar - kup na TaniaKsiazka.pl

Mroczny wymiar Annette Marie

Jest to początek trylogii, więc czytelnicy mogą spodziewać się tu kolejnych, fascynujących tomów. To z kolei oznacza długie godziny niezapomnianej przygody i rozrywki.

Główna bohaterka, Clio, to nimfa, która żyje wśród ludzi. Pewnego dnia pojawia się jednak okazja, by wrócić do Nadziemia, rodzinnej krainy, gdzie mogłaby w końcu zobaczyć się z bliskimi i rodziną. Jednak żeby do tego doszło, Clio musi wyruszyć w podróż do Podziemia i wykraść śmiercionośne zaklęcie, które uratuje jej kraj przed zagładą. Tam trafia na Lira, demona, odpowiadającego za konstruowanie najlepszych zaklęć w Podziemiu. To właśnie jego będzie musiała oszukać nimfa, by wykraść potrzebne zaklęcie.

Książka dostępna od 20 stycznia 2021 roku.

Piknik na skraju drogi i inne utwory - kup na TaniaKsiazka.pl

Piknik na skraju drogi i inne utwory Borys Strugacki

To świetna pozycja dla wszystkich tych, którzy chcieliby zacząć przygodę z twórczością braci Strugackich. Ponieważ znajdziecie tu nie tylko ich sztandarowe opowiadanie pt. Piknik na skraju drogi, ale także kilka innych, głośnych utworów. A krótka forma to doskonały początek. Poza tym to również obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów tego duetu. Czy może być coś lepszego, niż kilka opowiadań w jednym miejscu?

Książka dostępna od 21 stycznia 2021 roku.

Nowy fantastyczny rok - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Droga wiedzie przez sen, tom III serii Gdzie diabeł mówi dobranoc Karina Bonowicz

Główna bohaterka, Alicja, po raz kolejny staje przed niełatwym wyborem. Rytuał nie powiódł się, ponieważ miejsce Nikodema zajął jego brat bliźniak, Mikołaj. Co gorsza, do tej pory praktycznie nikt nie miał pojęcia o jego istnieniu. Teraz dziewczyna musi zadecydować, czy obudzić Nikodema i doprowadzić do ponownego ceremoniału. A może razem z Mikołajem spróbować przejść do innego wymiaru i tam odszukać ampułkę z krwią wszystkich przodków?

Książka dostępna od 25 stycznia 2021 roku.

Nowy fantastyczny rok - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Sztych Roman Kulikow

Jeśli lubicie klimaty Zony, ta powieść to obowiązkowa pozycja w waszych fantastycznych zbiorach. Tym razem autor przybliża czytelnikom losy kapitana Aleksieja Siennikowa. Bohater trafił pod mentalny atak kontrolera, a jednak cudem przeżył. Trudno jednak żyć w cywilu, kiedy ma się świadomość, że zagrożenie wciąż czyha za drutem Zony. Aleksiej już wkrótce uratuje dwóch ludzi i razem z nimi ruszy na kolejną, niebezpieczną misję. A ich tropem podążać będą łowcy ze wszystkich stron konfliktu.

Książka dostępna od 18 stycznia 2021 roku.

Oszustwo - kup na TaniaKsiazka.pl

Oszustwo Jaymin Eve, Jane Washington

Tutaj również mamy do czynienia z serią, więc możecie liczyć na długie godziny fascynującej przygody. Główna bohaterka, Willa, przez pomyłkę zostaje zabrana do Bożylasu, najlepszej akademii sol na świecie. Tam przyjedzie jej usługiwać braciom Abcurse’om, pięciu sol będącym ucieleśnieniem dumy, arogancji i perfekcji. A ponieważ sami są niemal bogami, służba u nich niechybnie prowadzi bohaterkę na śmierć. Czy jej los jest już przesądzony?

Książka dostępna od 20 stycznia 2021 roku.

Syn nieskończoności - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Syn nieskończoności Adam Silvera

A na koniec jeszcze jedna seria, którą rozpoczyna właśnie ta książka. Dwóch braci, Emil i Brighton dorastali w Nowym Jorku i zawsze podziwiali Iskry. Grupę strażników, która poprzysięgła uwolnić świat od niebezpiecznych widm. Jednak różnią się on od siebie marzeniami. Pierwszy z nich chce po prostu pokoju, drugi pragnie dostać się w szeregi Iskier. Przewrotny los sprawia jednak, że magiczna moc budzi się w Emilu i w jednej chwili staje się on tym, kim Brighton zawsze chciał być. Czy bohaterowie przetrwają tę próbę lojalności, braterstwa i miłości?

Książka jest już dostępna.