Nowy tytuł książki Roberta Galbraitha ujawniony! Dla niewtajemniczonych przypominamy, że za tym tajemniczym nazwiskiem kryje się J. K. Rowling. To właśnie pod tym pseudonimem twórczyni magicznego świata Harry’ego Pottera postanowiła pisać i wydawać swoje powieści kryminalne. Ostatnie dni przyniosły świetną wiadomość i poznaliśmy pierwsze fakty dotyczące najnowszego dzieła popularnej brytyjskiej pisarki. Jak się zaraz przekonacie, ujawnienie tytułu odbyło się w dość niekonwencjonalny sposób.

Nowy tytuł książki Roberta Galbraitha – nietypowe wyjawienie

W erze nowych technologii to media społecznościowe stanowią jeden z najpopularniejszych nośników promocji i reklamy. J. K. Rowling doskonale zdaje sobie z tego sprawę i stara się w pełni wykorzystywać możliwości, jakie zapewnia jej internet. Z pomocą brytyjskiej pisarce przyszedł tym razem Twitter. To na tej platformie postanowiła ona ogłosić tytuł swojej czwartej powieści kryminalnego cyklu pisanego pod nazwiskiem Roberta Galbraitha.

Autorka nie podała osobiście tytułu książki, lecz nieoczekiwanie zaprosiła swoich fanów do udziału w niewinnej zabawie. To oni mieli za zadanie odgadnąć, jaki tytuł będzie nosiła najnowsza powieść kryminalna J. K. Rowling. Mimo początkowych trudności, fani w końcu stanęli na wysokości zadania i odkryli od dawna skrywaną tajemnicę. Szczęściarz, który podał zwycięski typ, otrzyma ręcznie podpisany egzemplarz książki. Natomiast czwarty tom kryminalnego cyklu ukaże się pod tytułem Lethal White.

Do tej pory ukazały się trzy tomy kryminalnego cyklu autorstwa brytyjskiej pisarki, a są to: Wołanie Kukułki (2013), Jedwabnik (2014) oraz Żniwa Zła (2016). Bohaterem cyklu jest prywatny detektyw, Cormoran Strike, na którym spoczywa ciężar rozwikłania niejednej osobliwej zagadki kryminalnej.

Jak dotąd oficjalna data premiery Lethal White nie jest jeszcze znana. Mamy jednak nadzieję, że już w niedługim czasie będziemy mogli wziąć w dłonie nowszą książkę autorstwa J. K. Rowling.

Wszystkie książki autorki z Cormoranem Strikem znajdziecie tutaj.