Nowy wspaniały świat – serial na podstawie książki

Nowy wspaniały świat autorstwa Aldousa Huxleya zostanie zekranizowany w postaci serialu. Bez wątpienia jest to jedna z lepszych wiadomości, jaką mogli usłyszeć fani autora oraz miłośnicy science-fiction. Scenariuszem oraz produkcją zajmą się Grant Morrison wraz z Brianem Taylorem. Natomiast ekipę producentów wykonawczych zasilą Darryl Frank i Justin Falvey, którzy są zastępcami dyrektora studia filmowego Amblin Entertainment. Za emisję serialu będzie odpowiedzialny kanał telewizyjny Syfy, znany zapewne niektórym ze wcześniejszej nazwy SciFi Universal.

Nowy wspaniały świat

Nowy wspaniały świat – antyutopijny obraz społeczeństwa

Nowy wspaniały świat to antyutopijny obraz przyszłego społeczeństwa. Huxley przedstawia w nim historię ludzkości, w której to osiągnięto stan całkowitego zorganizowania. Wokół panuje ideał powszechnej szczęśliwości. Czas powieści to rok 2541, czyli 632 rok nowej „ery Forda”. Mieszkańcy Republiki świata powstają dzięki sztucznemu zapłodnieniu lub za sprawą klonowania. Od najmłodszych lat wpływa się na ich biologiczne oraz psychologiczne uwarunkowania tak, by osiągając wiek dojrzały mogli stać się częścią kastowej społeczności. Społeczności, która od dawna pozbawiona jest wyższych uczuć ludzkich, co sprowadziło ich do rangi automatów. W Nowym wspaniałym świecie rządzi seks, prymitywne rozrywki oraz narkotyk soma. Czy antyutopia stworzona przez Aldousa Huxleya jest faktycznie tylko jego fantastycznym złudzeniem?

Projekt serialowy Nowego wspaniałego świata to oczywiście nie pierwsza próba telewizyjnej adaptacji. Książka posiada dwie pełnometrażowe produkcje wykonane przez NBC. Powstały one kolejno w 1980 oraz 1998 roku. Niestety Syfy nie podało jeszcze oficjalnej daty premiery. Nie zmienia to faktu, że z niecierpliwością czekamy na efekty pracy, a wy?