Artykuły

Jacek Komuda współpracuje przy polskiej wersji Kozaków 3

Jacek Komuda to autor, którego nazwisko z pewnością słyszał każdy polski czytelnik przynajmniej raz w życiu. Pisarz akcje swoich powieści historycznych umieszcza najczęściej w czasach Polski sarmackiej. Na koncie ma wiele sukcesów, w tym m. in. nagrodę im. Leonida Teligi, którą otrzymał w 2009 roku za powieść pt. Galeony wojny. Poza tym, pisarz przez długi czas związany był z czasopismami o tematyce gier komputerowych. Jest także jednym z autorów gry fabularnej Dzikie pola. Na swoim koncie ma również współautorstwo scenariuszy do gier takich jak Wiedźmin czy Earth 2160.

Jacek Komuda

Jacek Komuda – współtwórca gry Kozacy 3

Tym razem Jacek Komuda ponownie weźmie udział w tworzeniu polskiej wersji jednej z bardziej znanych gier, pt. Kozacy 3. Premiera trzeciej części popularnej rozgrywki w naszym rodzimym języku będzie miała miejsce 20 września. Sam autor o projekcie wyraził się następująco: Po latach razem z trzecią częścią Kozaków wracam na Dzikie Pola. Na graczy czeka wiele niespodzianek i przygód, za których stworzenie odpowiadać będzie pisarz.

To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich fanów Jacka Komudy. Pisarz znany jest z profesjonalizmu. Angażuje się w pełni w każdy podjęty projekt. O jego doświadczeniu może świadczyć choćby fakt, że jako jeden z nielicznych powieściopisarzy historycznych bierze udział w rekonstrukcjach historycznych, gdzie wciela się w XVII-wiecznego husarza. To z kolei pozwala mu na dokładne zapoznanie się z sytuacją dawnych pól walki.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że tak znakomici autorzy jak Jacek Komuda angażują się w projekty, które z pewnością jeszcze bardziej rozwijają i pobudzają wyobraźnię. Natomiast wszystkim miłośnikom gier życzymy przyjemnych rozgrywek.