Najnowsza książka Simony Kossak pt. O ziołach i zwierzętach to idealna pozycja dla wszystkich, którzy interesują się otaczającą nas fauną i florą. Należy tu przypomnieć, że autorka zmarła w 2007 roku. Niezaprzeczalnie była jednym z lepszych profesorów nauk leśnych oraz biologiem. Pisarka przez ponad 35 lat zamieszkiwała Puszczę Białowieską. I to właśnie tam miała szansę na co dzień stykać się z dziką przyrodą.

Czego spodziewać się po książce O ziołach i zwierzętach?

Przede wszystkim rzetelnej wiedzy przedstawionej w przystępny sposób. Kossak w ów książce zawarła wiele przydatnych informacji, dotyczących wielu gatunków roślin, przejawiających właściwości lecznicze. Każde swoje spostrzeżenie czy przemyślenie przedstawia w taki sposób i z taką pasją, że już po kilku stronach czytelnikowi udziela się jej nastrój. Znajdziecie tu aż 80 zwięzłych rozkładów połączonych z odpowiednimi rycinami. To także mnóstwo anegdot i humorystycznych wtrąceń na marginesie tematu. Nie jest to więc klasyczny, nudny podręcznik, jaki pamiętamy z czasów szkolnych. To niezwykle fascynująca opowieść, która przenosi czytelnika w zupełnie inny świat.

W książce Kossak przywołuje także fragmenty starodawnych receptur i zapisków. Będziecie mieli okazję poznać kronikarskie receptury uczonych mnichów czy dworskich medyków z czasów nowożytnych. Autorka sięga również po wierzenia ludowe i tajemniczą moc ozdrowieńczą, a czasem nawet trucicielską.

Trudno nie zgodzić się z faktem, iż autorce udało się stworzyć najbardziej przystępny przewodnik po świecie ziół i zwierząt. Są to wręcz gawędy, dzięki którym czytelnik obcuje z żywą, potoczną polszczyzną. Ponadto to również świetna metoda zgłębiania wiedzy podanej w niezwykle prosty i przystępny sposób. Dzięki temu nauka nowych rzeczy staje się przyjemna.

Książkę pt. O ziołach i zwierzętach znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!