PolecamyReportaże

Odkrywamy Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli!

Sekrety roslin i zwierząt w miejskiej dżungli

Wszyscy jesteśmy ciekawi świata. Dalekie podróże, egzotyczna roślinność, fascynujące zwierzęta – ach, jaka szkoda, że nie wszystko jest w zasięgu ręki! Nie wszystko, ale wiele. Przyroda w naszym najbliższym otoczeniu również ma wiele sekretów wartych odkrycia. Do tej wspaniałej przygody zachęca Nathanael Johnson, autor bestsellerowej książki Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli.

Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli – pod gradobiciem pytań

Wszystko zaczęło się, gdy mała córeczka Nathanaela zaczęła zadawać coraz więcej pytań na temat otaczającego ja świata. Autor chcąc udzielić wyczerpującej odpowiedzi na każde z nich, zaczął zgłębiać swoją wiedzę na temat gołębi, ślimaków, wiewiórek czy lokalnej roślinności. Niesamowite ciekawostki, jakie odkrył, zainspirowały go do napisania tej niezwykłej książki, która na pewno na długo zapadnie Wam w pamięci.

Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli – fascynujący świat przyrody

Autor skupia się na zwierzętach, owadach i roślinach, na które z reguły na co dzień nie zwracamy większej uwagi, lub których wręcz nie lubimy! Weźmy „pod lupę” takiego gołębia. Jak to się stało, że ptak, który w przeszłości był uznawany za piękne, mądre stworzenie teraz jest traktowane jak szkodnik?

Wszystkich chyba denerwuje, że gołębie notorycznie tupią po naszych parapetach i uważają, że najlepszym miejscem na „załatwienie swoich spraw” jest maska samochodu, szczególnie wyjeżdżającego z myjni. Można się wręcz pokusić o stwierdzenie, że są nijakie, wszędobylskie, niewidzialne i łatwo o nich zapomnieć. Warto się jednak przyjrzeć im bliżej, a można dostrzec w nim prawdziwe piękno, a nawet… wartości rodzinne.

Innym przykładem może być niewinna mrówka – malutkie stworzenie o kilku odnóżach. Mrówki są wszędzie i występują w takiej ilości, że ignorujemy je tak samo jak hałas ruchu drogowego. Tworzą silne kolonie, budują pałace (dla swojej królowej) i nie znają słowa odpoczynek. Zachowanie mrówek zaczyna mieć coraz więcej sensu, jeśli pomyślimy o nich nie jak o jednostkach, lecz komórkach jednego organizmu. Doskonała organizacja pracy i współpraca – a mają jeszcze wiele innych cech wartych odkrycia.

Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli – zacznij odkrywać świat natury!

Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli idealnie wpisują się w trend zainteresowania przyrodą. Nie obawiajcie się encyklopedycznego podejścia do tematu, wszystkie informacje opisane są w nadzwyczaj ciekawy sposób – po tej lekturze będziecie sypać w towarzystwie ciekawostkami na temat świata natury, niczym z rękawa. Dowiecie się również, jak można ten świat obserwować, bez potrzeby zakupu lup, lornetek i całej reszty rzekomo niezbędnych akcesoriów. Okazuje się, że wystarczy czysta chęć obserwacji tego, co jest tuż obok. Koniecznie przeczytajcie Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli i obudźcie w sobie odkrywcę!

Czujesz niedosyt po przeczytaniu tej książki? A może szukasz jeszcze innych ciekawych propozycji o życiu roślin i zwierząt? Gorąco polecamy książki Petera Wohllebena Sekretne życie drzew oraz Duchowe życie zwierząt, a także Rzecz o ptakach autorstwa  Noah Stryckera. Zanurz się w niezwykłym świecie fany i flory, z pewością nie jeden raz Cię zaskoczy!