Odpłata Agnieszki Jeż - nowa książka! Odpłata Agnieszki Jeż

24 lutego premierę miała najnowsza książka Agnieszki Jeż. Autorka po rozpoczęciu swojej przygody z kryminałem entuzjastycznie przyjętą powieścią Szaniec, po raz kolejny wzięła się ten gatunek. Odpłata, bo tak zatytułowane jest jej nowe dzieło, zabierze nas w dwa ulubione miejsca Polaków – na Podhale i Mazury. Jednak to, co tam zobaczymy już nie będzie tak przyjemne jak urlopowe wspomnienia. Przyjemne będzie natomiast samo obcowanie z lekturą, ponieważ pani Jeż przygotowała nam wyśmienitą prozę!

Odpłata Agnieszki Jeż Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Odpłata Agnieszki Jeż

Odpłata Agnieszki Jeż elektryzuje, napina mięśnie, i sprawia, że nie można się od niej oderwać. Pisarka bowiem nie boi się drażliwych tematów, po mistrzowsku tworzy wielowarstwową intrygę i wciąga fascynujących bohaterów w śledztwo, które jak owoc obiera zło, odsłaniając kolejne oblicza jaskrawego miąższu zła.

Mamy tu trzy zbrodnie w dwóch różnych miejscach i jeden dług.

Podhale, 1945. Ta zbrodnia wszystko zaczęła.

Podhale, 2019. Ta zbrodnia wszystko skończyła.

Mazury, 2014. Ta zbrodnia wszystko ujawni.

2014 rok – sprawa jakich wiele, z serii tych psujących policyjne statystyki. Ot, zwyczajne włamanie do domku letniskowego na Mazurach z brakiem szans na znalezienie sprawcy. Tym razem jednak jest inaczej. Ponieważ sierżant Wiera Jezierska pod deskami w sieni znajduj zwłoki…

2019 rok – podhalański dom w krainie jezior i śledztwo w sprawie, gdzie wszystko jest nie tak, jak być powinno. Podejrzani mają niepodważalne alibi, a ślady zatarł czas. Ale ! Tu tez następuje nagły zwrot wypadków, ponieważ policjantka wpada na trop prowadzący do brutalnego mordu sprzed lat, który miał miejsce na Podhalu. Rok 1945 otworzył przed śledczą swoje drzwi i zaprosił do poznania tajemnicy, która połączy wszystkie zbrodnie.

Jednak nie będzie to takie proste. Dotarcie do prawdy utrudniać będzie bowiem nie tylko upływ czasu, lecz również milcząca społeczność, która wcale nie ma ochoty wyjawiać swoich mrocznych tajemnic. A górale, jak to górale… nie lubią, gdy obcy wściubiają nosy w nie swoje sprawy. Zwłaszcza jeśli ich zainteresowanie mogłoby poskutkować zburzeniem ich obrazu – ludzi szlachetnych i prawych.

Czy to możliwe, że zbrodnie rzucają aż tak długie cienie? I czy naprawdę wszystkie krzywdy muszą się w końcu doczekać zapłaty? Odpowiedzi na te pytania szukaj w książce Odpłata Agnieszki Jeż, której egzemplarz możesz zamówić w tym miejscu.

Niespieszne śledztwo, niewielka miejscowość i policjantka, która walczy o prawdę. „Odpłata” to kawał dobrej kryminalnej roboty. Polecam!

Robert Małecki

Powiązane artykuły: