Oficjalny prequel Kubusia Puchatka - Once There Was a Bear

Once There Was a Bear to pierwszy oficjalny, zatwierdzony przez spadkobierców A.A. Milne’a i E.H. Sheparda, prequel Kubusia Puchatka. Angielskie wydanie książki będzie mieć premierę 30 września, dokładnie w 95 rocznicę wydania oryginału.

Oficjalny prequel Kubusia Puchatka - Once There Was a Bear

Oficjalny prequel Kubusia Puchatka – z miłości do oryginału

Autorką prequela Kubusia Puchatka jest Jane Riordan, zaś za inspirowane oryginałami ilustracje odpowiada Mark Burgess. Z nowej książki mali czytelnicy dowiedzą się, co właściwie działo się z Puchatkiem, zanim trafił do Stumilowego Lasu.

To dziesięć opowiadań, które językowo i stylistycznie mają pasować do książek Milne’a. Ich fabuła skupi się między innymi wokół prawdziwych wydarzeń z życia Christophera, syna autora, związanych z Winne-the-Pooh (tak w oryginale nazywa się Kubuś Puchatek). W końcu inspiracją do powstania Kubusia Puchatka i późniejszej Chatki Puchatka był właśnie mały Christopher i jego pluszowy miś.

Once There Was a Bear – zanim zaczęła się cała historia

Czytelnicy wraz z Krzysiem odwiedzą dom handlowy Harrods w Londynie. Bo to właśnie tam, w dziale z zabawkami Miś o Bardzo Małym Rozumku czekał na chłopca, który go pokocha. Dzieci wraz z Kubusiem Puchatkiem będą zwierzać m.in. Muzeum Historii Naturalnej. A także londyńskie zoo, w którym żyła niedźwiedzica Winniepeg. Syn Milne’a ją uwielbiał i to od niej wzięło się imię pluszowego misia.

Once There Was a Bear będzie pierwszym prequelem opowieści o najsłynniejszym misiu świata. Do tej pory ukazały się dwie oficjalne kontynuacje opowieści o przyjaciołach ze Stumilowego Lasu: Powrót do Stumilowego LasuNowe przygody Kubusia Puchatka.

Prequel Kubusia Puchatka to jeszcze więcej uroczych i pełnych ciepła opowieści o Krzysiu, Kubusiu i innych mieszkańcach Stumilowego Lasu. Na razie nie mamy jeszcze informacji czy i kiedy pojawi się polskie wydanie książki. Jednak sądząc z tego, że dzieci cały czas uwielbiają opowieści o bohaterach stworzonych przez Milne’a, to możemy mieć nadzieję, że to tylko kwesta czasu.

Tymczasem po książki Milne’a o Puchatku odsyłam Was w to miejsce.