Papież, który zapalił świat - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książka pt. Papież, który zapalił świat to jedna z tych książek, które warto mieć w swojej domowej biblioteczce. Jej autorem jest włoski dziennikarz, który może pochwalić się polskimi korzeniami. Dlaczego jego dzieło warto brać pod uwagę w kontekście czerpania wiedzy o obecnym Ojcu Świętym? Ponieważ Svidercoschi to watykanista, specjalista do spraw problemów religijnych oraz polityki międzynarodowej. Miał szczęście i przywilej relacjonować przebieg II Soboru Watykańskiego. Na koncie ma wiele bestsellerowych książek, w tym wywiad z kard. Stanisławem Dziwiszem, który ujrzał światło dzienne pt. Świadectwo. A jeden z najpopularniejszych filmów w Polsce pt. Karol. Człowiek, który został papieżem powstał w oparciu o biografię Jana Pawła II, którą stworzył właśnie Gian Franco. Koniecznie sprawdźcie sami, co tym razem pisarz ma do powiedzenia na temat obecnego papieża.

Papież, który zapalił świat – kilka słów

Kiedy rozpoczynał się pontyfikat papieża Bergoglio, nikt nie przypuszczał, że rozpocznie on istne trzęsienie ziemi. Wszystko za sprawą śmiałego planu, zakładającego kompletną odnowę Kościoła. To właśnie on otworzył szeroko drzwi Kościoła, pragnąc, by ten był jak najbliżej ludzi. To Franciszkowi zawdzięczamy reformę Kurii Rzymskiej, to on dokładnie prześwietlił finanse banku watykańskiego i zmniejszył dystans między hierarchami, a wiernymi. Na każdym kroku przypomina duchownym, że ich rola sprowadza się do pasterza dusz, a nie funkcjonariuszy. Dając przykład, wzywa do solidarności ze wszystkimi potrzebującymi. Robi też wszystko, by chrześcijanie powrócili do prostoty Ewangelii. Obierając taką drogę, nie zwraca uwagi na koszty trudnych i często niezrozumiałych przez Kościół decyzji.

Trudno nie zauważyć, że w tej wędrówce jest niezwykle osamotniony. Musi też stawiać czoło niezrozumieniu i rosnącą opozycją ze strony części hierarchii, która jest przestraszona demontażem starego systemu.

Czy pierwszy papież jezuita – zgodnie z testamentem św. Ignacego – nadal będzie „podpalał” świat? Bergoglio sam kiedyś powiedział, że w swoich działaniach stara się być śmiały. A do przodu idzie bez względu na konsekwencje. I trzeba przyznać, że doskonale radzi sobie w tym hermetycznym świecie.

Książkę pt. Papież, który zapalił świat znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!