Peaky Blinders

Peaky Blinders. Prawdziwa historia słynnych gangów Birminghamu w formie książki to doskonała informacja dla wszystkich miłośników serialu, dostępnego na platformie Netflix. Produkcja cieszy się obecnie dużą popularnością, a wszystko to na fali zainteresowania filmami gangsterskimi i związanymi z mafią. Serial doczekał się już czterech sezonów, a jego twórcą jest Steven Knight. Na małych ekranach występują m.in.: Cillian Murphy, Helen McCrory, Paul Anderson czy Sophie Rundle i Sam Neill. Teraz w sprzedaży pojawiła się również książka, która zdradza prawdziwe oblicze gangów z Birminghamu.

Peaky Blinders

Kim naprawdę byli prawdziwi Peaky Blinders?

Gangsterski serial opowiada o dramatycznych dziejach rodziny Shelby i jej charyzmatycznego przywódcy na tle burzliwej historii początku XX wieku. Tymczasem prawdziwe gangi od pokoleń rządziły życiem w mrocznych zaułkach Birminghamu, a wielu z serialowych bohaterów miało swoje pierwowzory w rzeczywistości.

W związku z tym historyk, Carl Chinn, spędził całe dziesięciolecia na badaniu słynnych Peaky Blinders. Warto tutaj wspomnieć, że jego własny dziadek należał do tej owianej złą sławą grupy. W związku z tym miał mnóstwo informacji i dostęp do interesujących faktów oraz opowieści. W wyniku swoich prac stworzył niezwykle porywającą historię o kryminalnym podziemiu Birminghamu. Całość opiera się na źródłach historycznych, a także wywiadach z potomkami członków Peaky Blinders. Na dokładkę czytelnicy znajdą tu bardzo rzadkie fotografie, z początku zeszłego stulecia.

Wszystko to pozwoli wczuć się wam w klimat epoki. Dzięki tej pozycji jeszcze bardziej zagłębicie się w świat znany z serialu. Tym samym jest to pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego miłośnika produkcji. Jak i tych, którzy interesują się literaturą faktu czy reportażami. To doskonała okazja, by poszerzyć perspektywę i dodać nieco szerszy kontekst całej historii.

Przypominamy, że książka pt. Peaky Blinders. Prawdziwa historia słynnych gangów Birminghamu jest już dostępna w sprzedaży na naszym rynku. Prezentowany dziś tytuł znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę pozycję wszystkim miłośnikom literatury faktu i reportaży. A przede wszystkim, każdemu wielbicielowi serialu. Sprawdźcie sami!