Piąta pora roku - kup na TaniaKsiazka.pl

Piąta pora roku doczeka się ekranizacji i jest to z pewnością jedna z lepszych wiadomości, jaką usłyszeli ostatnio fani twórczości N.K. Jemisin. Warto tutaj wspomnieć, że prezentowana dzisiaj książka to pierwszy tom trylogii pt. Pęknięta ziemia. Jest więc na co czekać, bo emocji zapowiada się niemało. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, być może Czytelnicy będą mogli liczyć na ekranizację każdej kolejnej części. Aby poznać więcej szczegółów, koniecznie czytajcie dalej!

Piąta pora roku doczeka się ekranizacji. Piąta pora roku - kup na TaniaKsiazka.pl

Piąta pora roku doczeka się ekranizacji – kilka słów

Informacja o tym, że stacja TNT zamówiła serial na podstawie pierwszej części cyklu, obiegła świat w połowie sierpnia. Tym samym odbiorcy na całym świecie z zachwytem zaczęli zacierać ręce. Nie ma co się dziwić, N.K. Jemisin otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień za serię, która podbiła serca Czytelników niemal w każdym zakątku świata. Ci sami ludzie teraz czekają z niecierpliwością na ekranizację.

Warto tutaj zaznaczyć, kto będzie czuwał nad projektem. W prace został zaangażowany cały zespół Imperative Entertainment oraz Leigh Dana Jackson. Ta ostatnia postać ma na koncie sukces związany z produkcją pt. Jeździec bez głowy czy 24: Dziedzictwo.  Niestety nie znamy na razie żadnych szczegółów, co do tego, kiedy serial miałby pojawić się na małych ekranach. Obiecujemy jednak, że jeśli tylko takowe się pojawią, damy Wam o tym znać. Dlatego koniecznie śledźcie z uwagą naszą stronę.

Tymczasem przypomnimy nieco, o czym opowiada historia. Główną bohaterką w książce jest Essun, która obecnie przeżywa jedną z największych tragedii w życiu. Mąż kobiety zamordował jej syna i porwał córkę. A świat, w którym przyszło im żyć, lada chwila ulegnie zagładzie. Widmo braku wody oraz pożywienia staje się coraz bardziej realne, a promienie słoneczne znikają w ogromnej chmurze popiołu, wyrzucanego z wnętrza Ziemi. Essun jednak zupełnie nie zwraca na to uwagi. Ma ważniejszy cel – musi odnaleźć córkę i zrobi to nawet za cenę totalnej zagłady świata.

Książkę pt. Piąta pora roku znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!