Tym razem coś dla miłośników graficznych historii. Mamy dla Was kilka nowości, które całkiem niedawno ukazały się na rynku. Wśród propozycji króluje seria Marvel NOW!, jednak znajdziecie także coś dla wielbicieli Wiedźmina oraz jeszcze jedną polską propozycję. To prawdziwa gratka dla fanów komiksów.

Nowości w świecie komiksów

1.  Kajko i Kokosz. Nowe przygody. Tom 2. Łamignat Straszliwy

Janusz Christa stworzył komiks, który zyskał ogromną popularność wśród Czytelników. Teraz Kajko i Kokosz powracają w kolejnej części reedycji kultowego polskiego komiksu o dwóch dzielnych słowiańskich wojach z Mirmiłowa. Ponownie spotkamy się z tytułowymi bohaterami, małżeństwem Łamignatem i Jagą, Zbójcerzami, którzy będą bawić nas swoją fajtłapowatością, braćmi Mirmiłem i Wojmiłem oraz ze smokiem Milusiem. Jak zawsze będzie dużo bijatyk, słowiańskich czarów i humoru, dzięki któremu będziemy głośno się śmiać.

Podchodząc z dużym szacunkiem do oryginału tej serii, która łącznie liczy sobie dwadzieścia tomów, rysownicy: Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur oraz Tomasz Samojlik stworzyli komiks, przy którym nie będziemy się nudzić. To pozycja zdecydowanie godna uwagi, szczególnie dla fanów pierwotnej wersji tej graficznej historii o przygodach Kajko i Kokosza.

2. Wiedźmin. Tom 3. Klątwa kruków

Pamiętacie serię powieści Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego? Na pewno wielu z Was wie także o komiksie pod tym samym tytułem autorstwa Piotra Kowalskiego. To już trzeci tom przygód Geralta. Tym razem bohater wraz z Ciri dostaje kolejne zadanie. Mają zabić strzygę, która od pewnego czasu sieje spustoszenie w Novigradzie. Jednak z pozoru prosta misja okazuje się być pełna nieprzewidzianych zdarzeń. Wiedźmini na swojej drodze spotkają Elida – chłopaka, który potrafi zmieniać się w kruka i może im pomóc złapać strzygę, a także Yennefer, która będzie próbowała za wszelką cenę im przeszkodzić.

Ten komiks to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Wiedźmina. Tom, tak jak dwa poprzednie zawiera opowieści o ciekawych przygodach pełnych niebezpieczeństw oraz świetne rysunki. Z pewnością się nie zawiedziecie.

3. Marvel NOW! Grzech pierworodny

Marvel NOW! ponownie wkracza do akcji ze świetnym komiksem o superbohaterach. Watcher to jeden z najbardziej tajemniczych bytów w świecie Marvela. To postać, która od dawna śledzi wszystkie wydarzenia i wie wszystko o wszystkich. Jednak do czasu, bowiem Watcher zostaje zamordowany. Kto go zabił i po co? I do czego potrzebne są mu jego oczy? Wszyscy superbohaterowie rozpoczynają z tego powodu własne śledztwo. Nie wiedzą jednak, że przez to światło dzienne może ujrzeć wiele ich sekretów. A do tego nikt nie może ufać nikomu, bo każdy może stać się podejrzanym w tej sprawie.

Grzech pierworodny to jeden z najlepszych komiksów Marvela. Rewelacyjna i bardzo szczegółowa kreska zachwyca, szczególnie wtedy, kiedy mamy pokazane obrazy z lotu ptaka. Do tego dochodzi także świetna fabuła, która wciąga do komiksowego świata superbohaterów pełnego akcji i tym razem wielu tajemnic. Jeśli lubicie komiksy, to ten jest pozycją obowiązkową!

4. Marvel NOW! Deadpool. Tom 7. Grzech pierworodny

To już siódma część opowieści o niezwykle zabawnym i ironicznym Najemniku z Nawijką. Po ślubie Deadpoola z Shiklą para młoda wraca po miesiącu miodowym i znów czekają na nich zastępy Draculi żądnego zemsty. Dodatkowo okazuje się, że Wade Wilson miał córkę, której los wprawdzie jest nieznany, jednak S.H.I.E.L.D zamierza odnaleźć ją żywą lub martwą. Czy Najemnik z Nawijką zdąży na czas, aby ocalić dziewczynę? Dodatkowo na jaw wychodzi coraz więcej mrocznych sekretów z jego przeszłości.

Wydarzenia z tomu siódmego Deadpoola zbiegają się ze zdarzeniami z Grzechu pierworodnego. Jest to komiks pełen humoru, na powagę nie mamy co liczyć. Znajdziemy w nim dużo krwi, ani grama delikatności, zero politycznej poprawności i multum czarnego humoru. Będziecie śmiać się do łez!

Czy lubicie komiksy i uważacie, że to fantastyczna lektura na nadchodzące jesienne wieczory? Każda z tych propozycji wypada naprawdę bardzo dobrze. Znajdziecie w nich dużo akcji i wiele niesamowicie zabawnych przygód. Nie będziecie się przy tych pozycjach nudzić, dlatego serdecznie je Wam polecamy.