Drugi tom Ludzi Północy to nie lada gratka dla wszystkich miłośników skandynawskich klimatów. Tutaj główną rolę grają najsłynniejsi, średniowieczni wojownicy – wikingowie. Drugi tom tej monumentalnej sagi nosi tytuł Saga islandzka i w sprzedaży na polskim rynku pojawił się już 20 września 2018 roku. Jeśli zatem interesuje Was ta tematyka, koniecznie sprawdźcie, czego tym razem możecie się spodziewać po tym zbiorowym projekcie. Warto też wspomnieć, że tom pierwszy nosi tytuł Saga anglosaska i również wzbudziła zainteresowanie czytelników na całym świecie. W błyskawicznym tempie stała się międzynarodowym hitem i wylądowała na pierwszych miejscach największych, bestsellerowych list. Koniecznie sprawdźcie, co takiego ma w sobie ten projekt, że wciąż zachwyca nowych odbiorców.

Drugi tom Ludzi PółnocySaga islandzka

Jak sam tytuł wskazuje, w najnowszym tomie autorzy skupiają się na burzliwych dziejach Islandii. Skandynawowie zaczęli zajmować te tereny już pod koniec IX wieku. Osiedlali się tam, uciekając z Norwegii przed poszerzającymi swą władzę królami, przed biedą i niesprawiedliwością. W nowym miejscu szukali wolności i żyznej ziemi. Jednak, jak łatwo się domyślić, wyspa nie spełniła ich oczekiwań i nadziei. Znaleźli tam jedynie skały i uporczywy mróz. Jednak mimo to nie zamierzali tracić wiary. Szybko nauczyli się żyć w skrajnie nieprzyjaznym otoczeniu. Codziennością stały się połowy ryb, hodowla owiec i niekończące się krwawe wojny rodowe. Tak właśnie wyglądały narodziny narodu, który umiłował sobie wolność i nigdy z własnej woli nie postawił na czele króla.

W prezentowanej dziś książce czytelnicy znajdą kilka opowieści, które barwnie prezentują przegląd historii Islandii od IX do XIII wieku. Warto tutaj również wspomnieć, że głównym autorem tego epickiego cyklu jest scenarzysta Brian Wood. Do współpracy zaprosił wielu uznanych grafików, którzy okrasili potężne tomy zachwycającymi rysunkami. Dzięki temu odbiorcy będą mieli okazję podziwiać prace Fiony Staples czy Becky Cloonan.

Przypominamy, że drugi tom Ludzi Północy jest dostępny od 20 września 2018 roku. Książkę pt. Saga islandzka znajdziecie tutaj.

Natomiast tutaj znajdziecie tom pierwszy pt. Saga anglosaska. Gorąco polecamy!