Pierwsze świąteczne opowieści - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Chłód za oknem daje o sobie znać coraz częściej i nikt z nas nie ma już wątpliwości, że zima zbliża się wielkimi krokami. Biały puch, kolorowe, świąteczne lampki i ozdoby to nieodłączne elementy, które tworzą magiczny klimat świąt. Jednak udekorowane miasta, sklepy i nasze własne domy to nie jedyne akcenty zbliżającej się, mroźnej pory roku. Także w świecie książki mamy okazję sięgnąć już po pierwsze świąteczne opowieści, które wprowadzają czytelników w odpowiedni nastrój. Myślę, że to dobry czas, by ponurą i szarą atmosferę za oknem zamienić na zimowy świat fantazji, który wprowadzi nas powoli w podniosły, świąteczny nastrój!

Pierwsze świąteczne opowieści - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

W związku z tym dziś z przyjemnością prezentuję Wam aż dziesięć takich klimatycznych historii. Jestem też ciekawa, czy lubicie tego typu powieści i które z wymienionych dziś, trafią do Waszych domowych biblioteczek. Koniecznie dajcie mi znać! Tymczasem ja podrzucam Wam wspomniane książki.

Świąteczne nieporozumienie - kup na TaniaKsiazka.plPierwsze świąteczne opowieści – Świąteczne nieporozumienie

Harper w ogóle nie czuje magii zbliżających się świąt, skupia się na pracy i awansie, który widnieje na horyzoncie. Jednak przewrotny los ma dla niej jeszcze niejedną niespodziankę. W wyniku nieporozumienia bohaterka ląduje w jednym mieszkaniu z wrednym i irytującym Amerykaninem. Pech chce, że jednocześnie jest on bardzo przystojny i pociągający. Holden w Londynie pojawił się służbowo i z tego powodu musi zostać tu przez miesiąc. Po tym czasie planuje powrót do spokojnego życia w Nowym Jorku. Kiedy jednak na jego drodze staje pyskata Brytyjka, okazuje się, że jego dotychczasowe plany mogą ulec zmianie.

Książka już dostępna.

Godzina zagubionych słów - sprawdź na TaniaKsiazka.plPierwsze świąteczne opowieści – Godzina zagubionych słów

Bohaterów tej powieści jest kilku. Codziennie mijają się, kupując kwiaty w okolicznej kwiaciarni, zajadając kanapki w pobliskim barze i zamawiając espresso w kameralnej kawiarni. I z pozoru nie łączy ich zupełnie nic. Wszystko się zmienia, kiedy w magiczny dzień otrzymają szansę od losu, by odmienić własne życie. Czy starczy im odwagi, by z tego skorzystać?

Książka dostępna od 29 października 2020 roku.

Pierwsze świąteczne opowieści - sprawdź na TaniaKsiazka.plPierwsze świąteczne opowieści – Świąteczny nieznajomy

Maggie Walther traci wiarę w ludzi po druzgocącym rozwodzie z mężem. Do tego jej przyjaciółka próbuje namówić ją do świątecznych przygotowań. A ten czas spędza się z rodziną, której przecież Maggie nie ma. Tymczasem już niebawem w życiu bohaterki, zupełnie znienacka pojawia się Andrew. Czy jednak uda się mu wnieść w życie kobiety nadzieję? I czy będzie ona w stanie zaufać jeszcze jakiemuś mężczyźnie po tym, co przeżyła?

Książka dostępna od 12 listopada 2020 roku.

Blask choinki - kup na TaniaKsiazka.plPierwsze świąteczne opowieści – Blask choinki

Zaprzyjaźnione rodziny Klemensa i Arkadiusza uznają, że czas odpocząć od przedświątecznej krzątaniny. W związku z tym tegoroczną Gwiazdkę decydują się spędzić w hotelu z widokiem na Tatry. Jednak nie wszyscy podzielają entuzjazm na myśl o tym pomyśle. Bohaterów czekają jednak niespodziewane spotkania, nieśpieszne rozmowy i drobne radości, o których coraz częściej zdarzało się im zapominać wśród szarej codzienności.

Książka dostępna od 28 października 2020 roku.

Wzgórze Świątecznych Życzeń - zobacz na TaniaKsiazka.plPierwsze świąteczne opowieści – Wzgórze Świątecznych Życzeń

W Świeradowie-Zdroju nie wszyscy cieszą się na myśl o zbliżających się świętach. Ponieważ codzienne troski skutecznie zaprzątają głowy kilku mieszkańców. Czy ten szczególny czas otuli osamotnionych, pomoże pogodzić zwaśnionych i otworzy serca zamkniętych na miłość? A przede wszystkim, czy tajemnice z przeszłości pozwolą na spotkanie się przy wigilijnym stole?

Książka dostępna od 28 października 2020 roku.

Otwórz się na miłość - kup na TaniaKsiazka.plPierwsze świąteczne opowieści – Otwórz się na miłość

Trzydziestoletnia Anna prowadzi z pozoru zwyczajne i zadowalające życie. Jednak większość wieczorów spędza samotnie, a jedyna osoba, z którą może porozmawiać, to najlepsza przyjaciółka Ula. Tymczasem przewrotny los szykuje dla niej niespodziankę w najmniej oczekiwanym momencie. W galerii handlowej, podczas poszukiwania prezentów staje się coś, co może całkowicie odmienić jej życie.

Książka dostępna od 28 października 2020 roku.

Pierwsze świąteczne opowieści - sprawdź na TaniaKsiazka.plPierwsze świąteczne opowieści – Zostań moim aniołem

Marietta zdążyła już zapomnieć, jak wiele znaczą drobne gesty. Znużona rutyną, która niepostrzeżenie wkradła się w jej związek, coraz chętniej ucieka do świata swoich małych dzieł sztuki. Pewnego dnia na progu jej sklepu staje mężczyzna, który sprawia, że bohaterka zaczyna wątpić we wszystkie swoje dotychczasowe wybory. Jest tu również Berenika, która za sprawą niespodziewanego spotkania z sąsiadem zaczyna wierzyć, że istnieje życie poza szpitalem. Czy w te święta życie bohaterek zupełnie się odmieni?

Książka dostępna od 28 października 2020 roku.

Kraina Zeszłorocznych Choinek - zobacz na TaniaKsiazka.plPierwsze świąteczne opowieści – Kraina Zeszłorocznych Choinek

Kraina Zeszłorocznych Choinek to wyjątkowy sklepik, gdzie nie ma dwóch takich samych ozdób, nie ma w nim również cen. Ponadto jego wnętrze wypełnia atmosfera ciepła i miłości, a każdy z klientów znajduje w nim nie tylko idealną choinkową dekorację, bombkę czy aniołka, ale coś jeszcze. To właśnie tutaj splatają się drogi i losy mieszkańców miasteczka oraz przyjezdnych.

Książka dostępna od 28 października 2020 roku.

I przemówiły ludzkim głosem - kup na TaniaKsiazka.plPierwsze świąteczne opowieści – I przemówiły ludzkim głosem

Zbliża się Boże Narodzenie, jednak nie dla wszystkich jest to czas radości, miłości i rodziny. W rodzinie po przejściach pojawia się wigilijny karp – czy uda się go ocalić, czy jednak trafi na stół? Śmiertelnie choremu dziecku umiera świnka morska, a rodzice próbują podmienić zwierzątko. Ponadto w życiu dwóch kobiet namieszają koty, a właściciel sklepu zoologicznego dostanie pod opiekę osła z żywej stajenki.

Książka dostępna od 28 października 2020 roku.

Nie byłaś grzeczna w tym roku - kup na TaniaKsiazka.plPierwsze świąteczne opowieści – Nie byłaś grzeczna w tym roku

Mademoiselle D. to bohaterka serwisu z seks-kamerkami, przestrzegająca dwóch zasad – zero pokazywania twarzy i spotkań w realu. Tymczasem on udaje, że jest spełniony, trwoniąc pieniądze na łatwe przyjemności i traktując ludzi z góry, choć znajduje szczęście w zupełnie czymś innym. Przypadek sprawia, że ta dwójka musi spędzić ze sobą Boże Narodzenie, a na grudniowym niebie zbierają się potężne, burzowe chmury. Czy nie jest za późno, by uniknąć katastrofy?

Książka już dostępna.