Płomienna korona, gorąca nowość od Elżbiety Cherezińskiej, w sprzedaży już od 11 lipca bieżącego roku! To doskonała wiadomość dla wszystkich fanów cyklu Odrodzone Królestwo. Nareszcie będą mogli cieszyć się kolejną i ostatnią już książką z tej seriiWcześniej autorka trylogii zafascynowała nas Koroną śniegu i krwi (Tom I) i dwa lata później Niewidzialną koroną (Tom II). Obie książki cieszyły się dużym powodzeniem. Czy tak samo będzie w przypadku najnowszej powieści zamykającej całą serię? Z całą pewnością autorka nas nie rozczaruje!

 Płomienna Korona – zakończenie Trylogii Elżbiety Cherezińskiej!

Elżbieta Cherezińska – absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie; polska pisarka, specjalizująca się w tworzeniu powieści historycznych, teatrolog. Na co dzień mieszka w Kołobrzegu, prowadzi też własną stronę internetową: www.cherezinska.pl.

W swoich książkach Elżbieta Cherezińska przenosi Czytelników, lekkim piórem, w czasy średniowiecznej Europy. W realia historyczne zwinnie wplata wątki fantasy przez, co  jej powieści są niezwykle interesujące i wciągające. Opisując ród Piastów pokazuje z jaką determinacją ludzie dążyli do zdobycia władzy, którą operowali wedle uznania.

Trylogia Odrodzone królestwo oddaje realia Polski w czasach rozbicia dzielnicowego, kiedy kraj podzielony był na księstwa, brakowało jedności a państwa ościenne tylko czekały, aby zasiąść na naszym tronie. W tę polityczną grę włącza się Władysław Łokietek i walczy o objęcie tronu polskiego. Jego wyrazistą postać, niemal przerysowaną, łagodzi duch prasłowiańskich wierzeń, bogowie i demony budzące się do życia na kartach prawdziwych wydarzeń.

Język jakim operuje autorka, zmiękcza opis bitew i intryg w męskim świecie – brak bryzgającej krwi i brutalności. Pojawiają się też postaci znane nam z poprzednich dwóch tomów m.in. żona Łokietka – Jadwiga, która wyrasta na Wawelską Panią, arcybiskup Świnka i jego następcy oraz biskup Muskata i Rikissa, która ponownie zasiada na czeskim tronie.

Momentami czas w średniowieczu płynie wolno, po to, by zaraz zaskoczyć nas dynamicznym, czasem wręcz gwałtownym rozwojem akcji. Czytając Płomienną Koronę nie można oprzeć się wrażeniu, że mimo wszystkich opisanych wydarzeń historycznych, akcja nie toczyła się na przełomie XIII/XIV wieku, a w czasach współczesnych. Zawdzięczamy to Elżbiecie Cherezińskiej, której styl pisania sprawia, że fabuła jest wartka i daleka od suchej relacji, jak to często bywa w przypadku relacjonowania wydarzeń historycznych. Tak samo jest zresztą z całą trylogią Odrodzone Królestwo.

Czy Wy także nie możecie doczekać się ostatniej części niesamowitej trylogii o przygodach i zmaganiach Władysława Łokietka? Moim zdaniem każda książka wychodząca spod pióra Elżbiety Cherezińskiej ma w sobie coś niezwykłego, coś, co zachęca nie tylko do ich przeczytania, ale także pogrążenia się w przedstawionej tam rzeczywistości. Dlatego gorąco polecam!