Poczytalni - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Poczytalni to doskonała audycja radiowa dla wszystkich tych, którzy nie tylko uwielbiają książki czytać, ale też o książkach słuchać. Poza tym wspomniany Klub Książki to świetna propozycja dla każdego, kto chciałby niewielkim nakładem siły odkryć nowe, interesujące tytuły. Poczytalni zbierają się raz w tygodniu, by przy gorących napojach rozmawiać o literaturze. W związku z tym, wśród rozmówców są dziennikarze, pracownicy i współpracownicy Radia TOK FM. Ponadto warto tutaj podkreślić, że inicjatywa ta jest inspirowana ideą klubów książki. Tym samym nie zrzesza ona profesjonalnych krytyków, czy ekspertów wyspecjalizowanych w tematach poszczególnych lektur. Poza tym do całego przedsięwzięcia prowadzący włączają również słuchaczy. Zależy im na tym, by również odbiorcy czytali wraz z nimi i dzielili się swoimi przemyśleniami i wrażeniami na temat literatury.

Poczytalni - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Poczytalni – kiedy i co?

Radiowy Klub Książki TOK FM usłyszycie w każdą sobotę od godziny 17.00 do 18.00 na antenie radia TOK FM. Wśród osób dyskutujących są: Filip Kekusz, Agnieszka Lichnerowicz, Adam Ozga, Marta Perchuć-Burzyńska, Zuzanna Piechowicz, Anna Piekutowska, Aneta Pytrus, Patrycja Wanat i Łukasz Wojtusik. Jak jednak podkreślają organizatorzy inicjatywy, chcą, aby to grono powiększało się o kolejnych miłośników słowa pisanego.

W związku z tą interesującą ideą zachęcamy was, abyście zapoznali się z audycją i koniecznie podzielili się z nami waszymi wrażeniami. Poza tym warto tutaj wspomnieć o tytułach, o jakich ostatnio klub rozmawiał na antenie.

Pierwsza z książek to Ukochane równanie profesora, której autorem jest Yoko Ogawa. Powieść ta została wyróżniona pierwszą w historii nagrodą Hon`ya Taisho, przyznawaną przez japoński kolektyw księgarzy. Drugi tytuł to Trzy razy o świcie autorstwa Alessandro Baricco. Jeśli ktoś lubi realizm magiczny w wydaniu Iberoamerykanów, tutaj, u włoskiego pisarza, dramaturga, krytyka teatralnego i muzycznego, ale też filozofa, znajdzie podobne klimaty. Natomiast trzecia lektura to Asymetria Lisy Halliday, która jest nadzwyczaj wciągająca, błyskotliwa i aktualna. Poza tym porusza istotne problemy i stawia szereg pytań na temat współczesnego świata.

To oczywiście tylko kilka ostatnich pozycji, o których rozmawiano w czasie audycji. Koniecznie sprawdźcie i posłuchajcie rozmów o innych tytułach i śledźcie program na bieżąco!