Pod szkarłatnym niebem - kup na TaniaKsiazka.pl

Pod szkarłatnym niebem to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom powieści historycznych, beletrystyki i literatury pięknej. Powieść Marka Sullivana na polskim rynku będzie dostępna od 21 czerwca 2018 roku. Książka w błyskawicznym tempie podbiła serca Czytelników na całym świecie i szturmem wdarła się na szczyty najważniejszych, bestsellerowych list. Co takiego ma w sobie ta pozycja, że stała się międzynarodowym hitem? To nie tylko porywający styl pisarza, ale także fakt, że historia została oparta na prawdziwych wydarzeniach. A jak wiadomo, to życie pisze najlepsze scenariusze, które chwytają za serce i wywołują mnóstwo emocji.

Pod szkarłatnym niebem – historia zapomnianego bohatera

Głównym bohaterem książki jest włoski nastolatek, Pino Lella. Chłopak nie chce mieć nic wspólnego z wojną, a tym bardziej z nazistami. Wiedzie zupełnie zwyczajne życie, interesuje się muzyką, z radością poświęca się jedzeniu, a jego myśli wędrują w stronę dziewczyn. Jednak nieprzewidywalny los często bywa okrutny. Dni niewinności i sielanki Lella są policzone. Mieszkanie rodziny Lellów w Mediolanie zostaje zniszczone podczas alianckiego bombardowania. Właśnie wtedy Pino postanawia przyłączyć się do kolei podziemnej pomagającej Żydom w ucieczce przez Alpy. Bohater zakochuje się tam w Annie, wdowie, która jest od niego starsza o sześć lat.

Rodzice Pina mają jednak zupełnie inne plany wobec syna. Chcąc zapewnić mu bezpieczeństwo, zmuszają chłopaka, by zaciągnął się do niemieckiej armii. Głęboko wierzą, że takie posunięcie uchroni ich pociechę przez morderczą walką. Jednak, gdy młody Pino zostaje ranny, po wyjściu ze szpitala zostaje zwerbowany na osobistego kierowcę lewej ręki Adolfa Hitlera we Włoszech. Chłopak zaczyna służyć generałowi Hansowi Leyersowi. Mężczyzna ten jest uważany za jednego z najbardziej tajemniczych i potężnych dowódców Trzeciej Rzeszy. Jednak taki obrót sprawy daje bohaterowi niepowtarzalną szansę prowadzenia działalności szpiegowskiej dla aliantów wewnątrz niemieckiego Głównego Dowództwa. Pino przeżywa horrory wojny i nazistowską okupację, walcząc w sekrecie, a jego odwagę podtrzymuje miłość do Anny oraz marzenia o wspólnej przyszłości.

Powieść pt. Pod szkarłatnym niebem znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!