polecamy książki o dinozaurach dla dzieci

W kinach pojawił się nowy film z serii Jurrasic World. Upadłe królestwo. Film mogą zobaczyć dzieci, które skończyły 12 lat, ale jestem pewna, że na pewno znajdą się młodsi miłośnicy dinozaurów, którzy – ze względu na wiek – nie będą mogli filmu obejrzeć w kinie. Zawsze możemy zaproponować im w zamian ciekawe książki, dzięki którym zgłębią temat prehistorycznych gadów i dowiedzą się o nich więcej, niż mogłyby z filmu. W tym celu polecamy książki o dinozaurach dla dzieci. Na rynku wydawniczym można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Wybrałam kilka z nich.

Polecamy książki o dinozaurach dla dzieci młodszych i starszych

 

Opowiem Ci mamo, co robią dinozaury Emilia Dziubak

W tej książce znajdziemy mnóstwo humoru. Jest pełna pięknych i ciekawych ilustracji. Dzięki interaktywnym zadaniom dzieciaki mają szansę się wiele nauczyć. Bohaterami są Kudłacz i Karaluch, którzy wyruszają w podróż w czasie do krainy dinozaurów i zawiązują nowe przyjaźnie z olbrzymimi gadami. Jestem pewna, że taka książka ucieszy nie jednego małego dinomaniaka. 🙂

 

 

Mali odkrywcy. Dinozaury

W tej książce z okienkami dzieci znajdą najpopularniejsze i najciekawsze dinozaury. Książeczka zawiera wiele ciekawostek i  faktów z życia prehistorycznych gadów. Ciekawie ilustrowana książka jest przeznaczona dla młodszego czytelnika.

 

 

 

Dinozaury – skamieliny i pióra M. K. Reed, Joe Flood

To książka, którą będzie można kupić od lipca, ale myślę, że warto o niej napisać w kontekście naszego tematu. Choćby ze względu na to, że to naukokomiks. Czytelnik w książce podąża za paleontologami, którzy próbują rozwiązać zagadkę wyginięcia dinozaurów. Naukokomiks będzie świetną książką dla trochę starszych dzieci.

 

 

Dinozaury i prehistoria. Świat w obrazkach Emilie Beaumont

Książka jest pełna obrazków i przystępnych opisów. Dzięki nim, dziecko pozna nie tylko dinozaury, ich zwyczaje czy gatunku, ale też dowie się więcej o prehistorii: o pierwotnych ludziach i otaczającej ich przyrodzie.

 

Jestem pewna, że małym dinomaniakom spodoba się każda z tych książek. Będą mogli się sporo z nich dowiedzieć. Znacie inne książki o dinozaurach dla dzieci? Możecie jakieś polecić?