Polska poezja współczesna - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nie samą prozą (życiaJ) człowiek żyje! W związku z tym dobrze jest czasem sięgnąć też po wiersze i sprawdzić, co dzieje się w tym gatunku. Zwłaszcza jeśli chodzi o rodzime kręgi. Okazuje się bowiem, że polska poezja współczesna ma się bardzo dobrze. Warto więc sprawdzić, czy wśród proponowanych nowości znajduje się następca Wisławy Szymborskiej lub Czesława Miłosza. To jasne, że wśród poetów polskich mamy wybitne nazwiska! Dzieła poetyckie niosą za sobą piękno i bogactwo języka i skłaniają czytelników do refleksji. Dają też szerokie pole do interpretacji, dlatego czytając je na różnych etapach swojego życia, możemy za każdym razem dostrzec w nich inne piękno i przekaz.

Polska poezja współczesna - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Dziś podrzucam wam cztery tomy poetyckie, które świeżo jeszcze pachną drukiem. Dajcie znać, czy któryś znajdzie miejsce w waszej domowej biblioteczce.

Mów do mnie marzeniami - sprawdź na TaniaKsiazka.plPolska poezja współczesna – Mów do mnie marzeniami

Ten tomik poezji to debiut Gai Hajdarowicz, której udało się osiągnąć wielowymiarową spójność, za sprawą nie tylko wierszy. Ponieważ czytelnicy znajdą tu również poetycką prozę, artystyczne fotografie oraz intymny dziennik z podróży. To inspirujący dialog z własną świadomością i wrażeniami.

Polska poezja współczesna - sprawdź na TaniaKsiazka.plPolska poezja współczesna – Długie spacery nad Olzą

Jerzy Kronhold ma na koncie już kilka przejmujących tomików poezji. Po raz kolejny nie zawodzi odbiorców i serwuje im poezję najwyżej próby. To świetna liryka refleksyjna. Dyskretny, skłaniający do refleksji dykcjonarz norm służących życiu wolnemu od przymusów i stadnych zależności.

W wieku odlotowym - zobacz na TaniaKsiazka.plPolska poezja współczesna – W wieku odlotowym

Józefa Barana także cenią czytelnicy w całej Polsce. W najnowszym tomiku autor zamieścił wiersze z lat 2015-2020. W związku z tym odbiorcy znajdą tu wiersze związane z przyrodą, borzęcińskie, ale także szpitalne, takie, które traktują o cierpieniu. Poza tym nie zabraknie wierszy filozoficznych o starości i śmierci. A w końcu też tych o miłości. Jedno jest niezmienne i pewne, prostota sąsiaduje tu z wyrafinowaniem i mistrzowską celnością słowa.

Źródło - kup na TaniaKsiazka.plPolska poezja współczesna – Źródło

W tomiku Marii Zofii Lewandowskiej znajdziecie wiersze, które czasem dotykają spraw osobistych. Nierzadko odnoszą się one do rozterek związanych z nauką i religią. Jest to odnajdywanie sensu w zadziwiającym świecie. Ponadto autora dorzuciła tu również kilka interesujących i refleksyjnych esejów.

Jestem też ciekawa, czy macie swoich ulubionych poetów oraz ich wiersze, które nieustająco zaprzątają wam głowę? Koniecznie dajcie mi znać w komentarzu!