Pudełko z guzikami Gwendy - kup na TaniaKsiazka.pl

Pudełko z guzikami Gwendy to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom twórczości Stephena Kinga. Głównym powodem jest choćby to, że to właśnie sam mistrz grozy jest jej współautorem. Powieść powstała przy współpracy z Richardem Chizmarem i gwarantujemy, że porwie nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. Oto jak sam King wypowiada się o wspólnym projekcie:

Miałem historyjkę, której nie mogłem skończyć a Chizmar pokazał mi jak dotrzeć do końca stylowo i z polotem. To był fajny czas, myślę, że czytelnicy też spędzą mile czas podczas lektury. Jeśli zostaną z pytaniami czy pojawią się sprzeczki – jeszcze lepiej. Chcecie przekonać się, jak wszyła współpraca obu panów? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej o książce!

Pudełko z guzikami Gwendy i owocna współpraca

Wszyscy wiedzą o tym, że do Castle View z miasteczka Castle Rock prowadzą jedynie trzy drogi. Są to Trasa 117, Pleasant Road i jedna z najniebezpieczniejszych opcji – Schody samobójców. Jedynym ich oparciem są mocne, żelazne śruby, podtrzymujące je nad klifem. To właśnie te schody każdego dnia latem 1974 roku pokonuje głowna bohaterka, Gwendy Peterson. Dziewczynka ma dwanaście lat, a mimo to zawsze dociera na szczyt. Tam łapie oddech i wsłuchuje się w krzyki bawiących się dzieci. Do jej uszu docierają również uderzenia kija bejsbolowego. Gwendy wie, że to członkowie Ligi seniorów ćwiczą przed charytatywnym meczem, który ma odbyć się z okazji Święta Pracy. Dzień za dniem wygląda tak samo, aż pewnego razu ktoś obcy zaczepia dziewczynkę.

Nieznajomy mężczyzna, ubrany w czarne dżinsy, czarny płaszcz i białą koszulę rozpięta pod szyją, siedzi na ławce. Jego głowę przyozdabia mały, czarny kapelusz. Kiedy kieruje do bohaterki słowa: „Hej dziewczynko. Podejdź tu, pogadamy sobie”. Ta nawet nie przypuszcza, że kapelusz ten będzie nawiedzał ją w najgorszych koszmarach.

Książka pt. Pudełko z guzikami Gwendy dostępna będzie w sprzedaży od 22 listopada bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Powieść tę polecamy wszystkim miłośnikom dobrej literatury grozy.