Pomysł na prezentPoradniki

Perfumy. Stulecie zapachów – Lizzie Ostrom snuje aromatyczną opowieść

Perfumy. Stulecie zapachów – Lizzie Ostrom

Perfumy. Stulecie zapachów – niepublikowane dotąd ciekawostki o perfumach.

Jak powstawały najbardziej kultowe zapachy stulecia?

Kiedy zapachy urastają do rangi legend, wokół nich zaczyna robić się gęsto od plotek. Prawdziwe ikony kultury zaplanowane od delikatnych nut zapachowych wyczuwalnych w tle, aż po zakończenie flakoników. Pobudzają zmysły już od stuleci sprawiając, że miliony osób traci dla nich głowę!
Czy jest ktoś, kto nie słyszał o Channel No. 5?

Lizzie Ostrom nie napisała podręcznika, napisała opowieść, którą prowadzi niczym rozmowę z najlepszą przyjaciółką. Pomiędzy jedną ciekawostką a drugą opowiada o skandalach, pozwach sądowych i zapleczu reklamowym największych zapachów ostatnich dekad. Wprowadza w tajemniczy świat aromatów i perfum oraz rynek ich powstawania. Zaplecze tworzenia małych dzieł sztuki, zamkniętych we flakonikach nie zawsze jest romantyczne! Często to ciężka praca i doskonale zaplanowana machina marketingowa.

Od tej książki trudno się oderwać. Unosi się nad nią delikatny aromat czasów, które już minęły, po których zostały nam najbardziej kultowe zapachy. Dostępne dalej współcześnie! Po przewróceniu ostatniej strony od razu zamarzysz o odwiedzeniu drogerii i zaczniesz przyglądać się każdemu flakonikowi perfum. Czy za ich szklanymi dzieła mi sztuki kryje się jakaś tajemnica? Czy promienie słońca igrające w kryształowych flakonach mogą opowiedzieć zadziwiające historie? Jedno jest pewne, żadne perfumy nie będą pachnieć już tak samo. Wgłębienie się w ich historie dodaje głębi również ich aromatom!

Dowiedz się jakie były początki Old Spice’a. Dlaczego powstały perfumy Channel No. 5 i co się stało, że w sądzie rozgrywała się wojna o narcyza! Oczywiście w książce znajdziesz dużo więcej ciekawych informacji.

Wszystkiego dowiesz się z książki „Perfumy. Stulecie zapachów”, która swoją premierę ma już 24 listopada!
To idealny prezent dla każdej osoby, która kocha cudowne zapachy i niesamowite historie. Oraz dla Ciebie, jeżeli chcesz zostać perfumowym ekspertem 😉

Premiera już 24.11

Zakochaj się w perfumach, które otulają delikatną mgiełką tajemnicy i skandalu!