Posłaniec burzy

Posłaniec burzy to wrześniowa premiera, której nie możecie przegapić. Poznajcie kolejną pełną przygód opowieść z serii Rick Riordan Przedstawia. Fani przygód Percy’ego Jacksona – spotkajmy się znów, tym razem 18 września przy Posłańcu burzy, powieści opartej na mitologii Majów.

Rick Riordan przedstawia

Jeśli postać Ricka Riordana nie jest Wam znana, spieszymy z pomocą. Riordan to amerykański autor piszący książki fantastyki oraz kryminały. Twórca m.in. bestsellerowej serii Percy Jackson i bogowie olimpijscy, która podbiła rynek książkowy w kategorii literatury młodzieżowej.

Książki z serii Rick Riordan przedstawia, to wyjątkowe pozycje, w których świat rzeczywisty miesza się z fantastycznymi światami różnorodnych mitologii i wierzeń. Tak było np. w przypadku Aru Shah – książki o rezolutnej Pandawie, która walczy ze złem w świecie bogów hinduizmu. Recenzję Aru znajdziecie tutaj.

Jeśli więc nie znaliście wcześniej serii Ricka Riordana, koniecznie nadróbcie zaległości sięgając po Posłańca burzy.

Posłaniec burzy

O czym jest więc kolejna książka z tej serii? Posłaniec burzy to historia Zane’a Obispo, który niemal cały swój czas wolny spędza na wnikliwym badaniu wulkanu drzemiącego za jego domem. Wulkan ten, nazywany przez niego Bestią, stanowi jedynie miejsca, w którym czuje się bezpieczny. Zane bowiem kuleje, a laska na której się wspiera stanowi idealny temat do żartów dla jego kolegów.

Życie Zane’a wkrótce staje na głowie, wraz z poznaniem Brooks. Dziewczyna najzwyczajniej w świecie spada mu z nieba. Dosłownie. Jej dwusilnikowy samolot rozbija się w kraterze Bestii, który według niej jest istniejącym od stuleci więzieniem boga śmierci Majów. Zane początkowo nie chce uwierzyć dziewczynie, niemniej jednak czy pozostanie sceptyczny, kiedy przekona się, że bogowie istnieją naprawdę?

O tym jak potoczą się losy Zane’a i Brooks dowiemy się już 18 września. Przygotujcie się na zuchwałych bohaterów, podstępnych bogów, mordercze demony i odważne olbrzymy. No i oczywiście jak to w serii Rick Riordan przedstawia na potężną dawkę dobrego humoru.

Książkę Posłaniec Burzy możecie już zamawiać w przedsprzedaży. Znajdziecie ją tu.