Posłuszna żona - recenzja książki

18 lipca premierę miała rewelacyjna powieść obyczajowa. Mowa tu o książce Posłuszna żona, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. Autorką książki jest Kerry Fisher. Powieść ta od razu okrzyknięta została bestsellerem, a sprzedaje się tak dobrze, że jej pierwszy nakład sprzedał się na pniu. Chwilę po premierze, wydawnictwo musiało uruchamiać dodruk. Jeśli tak, jak ja jesteście fankami powieści Jojo Moyes i Diane Chamberlain to ta książka również przypadnie Wam do gustu.

Posłuszna żona – recenzja książki

Prawdziwa petarda! Ta książka jest jak jazda kolejką górską, nastaw się na huśtawkę emocji, śmiech i smutek, a także bardzo interesujący finał, który ściśnie cię za gardło. 
Many Books Many Lives

Czy wielkie pieniądze zawsze idą w parze ze spełnieniem? Czy wielkie uczucie, z którym się afiszujemy, zawsze jest szczere i prawdziwe? Czy za drzwiami pięknych, drogich domów zawsze mieszka szczęście? Posłuszna żona to książka, która odpowie na wszystkie te pytania. I wcale nie będą to odpowiedzi, które chcielibyście usłyszeć.

Kup książkę na www.taniaksiazka.pl

www.rudaczyta.pl

Lara i Massimo to idealne małżeństwo – a przynajmniej tak to wygląda. Mają piękny dom, pieniądze, zdrowego syna, kochającą rodzinę, która mieszka w sąsiedztwie. Można by rzec – czego chcieć więcej? Czego? Wszystkiego! Bo to, co mają to jedno wielkie kłamstwo! Massimo jest wymagającym tyranem, bezdusznym mężem i despotycznym ojcem. Do tego ma tajemnicę, którą pewnego dnia odkrywa jego żona i od tego dnia żyje tylko marzeniami, że kiedyś uda jej się uciec od tyrana, w jakiego zmienił się jej mąż.

Nico to brat Massimo, który właśnie zaczyna życie u boku drugiej żony. Po śmierci pierwszej żony został sam z córką i chyba sam nie spodziewał się tego, że uda mu się jeszcze ułożyć życie na nowo. Na pewno też nie spodziewała się tego jego rodzina, która jest bardzo przeciwna temu, aby Nico się żenił i to z Maggie, samotną matką kilkuletniego chłopca. Na szczęście Nico nie jest podatny na wpływy swojej matki, i mimo że jej się to nie podoba, żeni się z Maggie i zamieszkują razem w domu Nico.

Okazuje się, że rodzina Massimo i Nico nie jest wcale tak idealna, jak to z boku wygląda. Pewnego dnia Maggie odkrywa tajemnice zmarłej żony Nico… Okazuje się, że kobieta wcale nie była tak nieskazitelna, jak się o niej mówi. Lara, której Maggie zdradza sekret, po nitce do kłębka odkrywa kolejne sekrety i kłamstwa rodziny, której jest częścią. Wychodzi na to, że Lara zupełnie nie zna swojego męża, a wszystko to w co wierzy, okazuje się być jednym wielkim kłamstwem.

Posłuszna żona – powieść, która porusza

Kerry Fisher napisała powieść obyczajową, ale nie jest to lekka obyczajówka. Nie porusza ona błahych tematów, ale dotyka problemów społecznych. Książka jest napisana w taki sposób, że czyta się ją świetnie i lekko i ciężko ją odłożyć na bok, mimo że momentami szokuje i przeraża. Autorka udowadnia tu, że pieniądze i władza nic nie dają, jeśli posiada je człowiek o dwóch twarzach. Opisana jest tu walka, jaką podjąć musi kobieta, aby, żyć godnie, na swoich zasadach, bez strachu o siebie i własne dziecko. Ta powieść jest pełna skrajnych emocji, dzięki czemu nie można się od niej oderwać, a po skończonej lekturze na długo zostaje w głowie.

Kup książkę na www.taniaksiazka.pl

Prawie pół miliona sprzedanych egzemplarzy, numer 1 na liście bestsellerów iBooks, 2 miejsce na liście bestsellerów Kindle’a oraz Kobo, 8 lokata na liście najlepiej sprzedających się e-booków w Amazonie. Te liczby mówią same za siebie. Musicie przeczytać tę książkę!

Ocena Rudej
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 8/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
 • 8/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 8/10
9/10

Fragment recenzji

Lara i Massimo to idealne małżeństwo – a przynajmniej tak to wygląda. Mają piękny dom, pieniądze, zdrowego syna, kochającą rodzinę, która mieszka w sąsiedztwie. Można by rzec – czego chcieć więcej? Czego? Wszystkiego! Bo to co mają to jedno wielkie kłamstwo! Massimo jest wymagającym tyranem, bezdusznym mężem i despotycznym ojcem. Do tego ma tajemnicę, którą pewnego dnia odkrywa jego żona i od tego dnia żyje tylko marzeniami, że kiedyś uda jej się uciec od tyrana, w jakiego zmienił się jej mąż.