Prawdziwa historia Neda Kelly'ego - kup na TaniaKsiazka.pl

Prawdziwa historia Neda Kelly’ego to książka, która zainteresuje wszystkich miłośników literatury opartej na faktach. Peter Carey stworzył niezwykle brawurową opowieść, która w błyskawicznym tempie stała się międzynarodowym hitem, szturmując bestsellerowe listy na całym świecie. Poza tym historia ta została także nagrodzona Bookerem oraz wieloma innymi, prestiżowymi wyróżnieniami literackimi. W związku z tym trudno się dziwić, że o powieść upomniał się świat filmu. Tym samym odbiorcy mają teraz okazję poznać losy tytułowego bohatera, zaprezentowane na wielkich ekranach. Czego możecie spodziewać się po tej produkcji? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Prawdziwa historia Neda Kelly'ego - kup na TaniaKsiazka.pl

Prawdziwa historia Neda Kelly’ego – zwiastun oraz kilka słów o historii

Jest to opowieść o życiu jednego z najsłynniejszych australijskich bandytów. Kochali go prości ludzie, a policja, sędziowie i bankierzy usilnie próbowali zaprowadzić na szubienicę. Ned Kelly już w chwili narodzin był skazany na stryczek. Zanim stał się mordercą policjantów i koniokradem, wychowywał się w biednej, pozbawionej ojca irlandzkiej rodzinie. Od dziecka przyzwyczajony do ciężkiej pracy, w pogoni za lepszym życiem trafił pod skrzydła lokalnego przestępcy. Szybko wprawił się przy nim w bandyckim fachu.

W związku z tym autor książki, Carey, nie szczędzi czytelnikowi opisów krwawych bijatyk, szaleńczych pościgów i utarczek z policją. A potem czarnej, więziennej beznadziei. Jego bohater łamie prawo i zarazem sam jest łamany przez bezwzględny kolonialny system.

Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Justin Kurzel, który stworzył takie hity jak Snowtown czy Makbet. Scenariusz to zasługa Shaun Granta, który udzielał się również m.in. przy Snowtown i Syndromie berlińskim. Na ekranach widzowie zobaczą George’a MacKaya jako tytułowego bohatera. Obok niego wystąpią m.in.: Dacre Montgomery, Travis Fimmel, Essie Davis, Russell Crowe czy Sean Keenan i Nicholas Hoult.

Nie znamy jeszcze niestety daty polskiej premiery filmu pt. Prawdziwa historia Neda Kelly’ego. Jeśli tylko się to zmieni, od razu damy wam znać. Natomiast poniżej prezentujemy wam zapowiedź filmu. Tymczasem tutaj znajdziecie książkę, na której podstawie powstał film. Znacie tę historię? Dajcie nam znać!