Prezent na Dzień Dziecka 8 -11 lat

Prezent na Dzień Dziecka 8 -11 lat – dla chłopca

Najlepiej, aby prezent na Dzień Dziecka dla chłopca w wieku 8-11 lat, składał się z dwóch elementów: zabawki i książki. Sama książka to często prezent zdaniem dzieci zbyt “mały”, jednak jednocześnie rodzice dobrze wiedzą, że niezwykle ważny. Wybrałam dla Was 4 zabawki i 6 książek, z których można stworzyć idealne połączenie prezentów na Dzień Dziecka, uwzględniając fakt, że chłopcy w wieku 8-11 lat mają nie tylko niezwykle wysokie wymagania, jeżeli chodzi o prezenty, ale także już sporą wiedzę o otaczającym ich świecie.

Dzień dziecka10. Prezent na Dzień Dziecka 8 -11 lat – dla chłopca: Zrób to sam – Kolejka linowa z puszki 4M Industrial Development Inc.

Chłopcy bardzo szybko zaczynają konstruować samodzielnie różne przedmioty, budowle i narzędzia. Zwykle pierwsze są klocki LEGO, później zaczynają tworzyć rzeczy z „niczego” czyli z kartonu, taśmy klejącej i wszystkiego, co znajdą pod ręką. Warto rozwijać tę pasję i dawać im większe pole do inżynieryjnych popisów. Kolejka linowa z puszki to możliwość samodzielnego zbudowania kolejki linowej, która przypomina tę całkiem prawdziwą.

dzień dziecka9. Prezent na Dzień Dziecka 8 -11 lat – dla chłopca: Dziennik cwaniaczka

Autor tej serii książek dzięki nim został milionerem i jest znany na całym świecie. Ta książka to z założenia dziennik (nie pamiętnik, co podkreśla bohater), który jest zapisem przygód i doświadczeń chłopca w wieku gimnazjalnym. W czym tkwi sekret? Ten chłopiec jest tzw. luzakiem, “rzuca” zabawne teksty, ma w sobie sporo buntu, a dzieci (i dorośli), no cóż … pękają ze śmiechu.

Quadrocopter8. Prezent na Dzień Dziecka 8 -11 lat – dla chłopca: Quadrocopter zdalnie sterowany CRC X1 Carrera

Quadrocopter to zabawka, która w ostatnim czasie robi prawdziwą furorę. Jest to pojazd latający z czterema wirnikami, bardzo prosty w obsłudze. Ten model jest przeznaczony dla osób początkujących, które chcą dopiero nauczyć się obsługi pojazdów latających i w tym przypadku, mogą robić to spokojnie w domu. Quadrocopter Carrera jest wyposażony m.in w system ułatwiający precyzyjne sterowanie.

Szkatułka i ważka7. Prezent na Dzień Dziecka 8 -11 lat – dla chłopca: Strażnicy Tom 1. Szkatułka i ważka Autor: Ted Sanders

Kiedy czytałam „szkatułkę” swojemu synowi, kompletnie nie spodziewałam się, że książka dla dzieci może być tak fascynująca także dla osoby dorosłej. Ted Sanders stworzył niesamowitą, inteligentną, rozbudowaną, fascynującą i arcyciekawą historię, która wciąga od pierwszych stron. Opowiada o chłopcu, który pewnego dnia trafia do Domu Odpowiedzi. To zdarzenie staje się dla niego początkiem niesamowitej przygody, ale też źródłem zdarzeń, w wyniku których na szali znajdzie się jego życie.

zegarek6. Prezent na Dzień Dziecka dla chłopca 8-11 lat: Spy Gear Szpiegowski zegarek Spin Master

Każdy chłopiec marzy w pewnym momencie, o tym, żeby zostać szpiegiem. Dzięki temu zegarkowi będzie to możliwe.  Spy Gear to sprzęt do zadań specjalnych. Został wyposażony w alarm ruchu, globalny zegar, lampę noktowizyjną, specjalny papier szpiegowski, lunetkę celowniczą z krzyżem, ekran dekodera i stoper.

Harry5. Prezent na Dzień Dziecka dla chłopca w wieku 8-11 lat: Harry Potter siedmiopak Duddle, Joanne Kathleen Rowling

Tę historię zna niemal każde dziecko. Zarówno książkowy bohater, jak i aktor grający go w filmach, dorastali na oczach całego świata, a historie, które przeżywali, stawały się coraz bardziej mroczne. Dlatego właśnie wiek 8-11 lat jest odpowiedni do przeczytania kolejnych części Harry’ego takich jak Harry Potter i więzień Azkabanu. Tutaj cały, pięknie wydany pakiet wszystkich części serii.

mikroskop4. Prezent na Dzień Dziecka dla chłopca w wieku 8-11 lat: Mikroskop Zestaw Combo Junior Russell

Ten mikroskop to już nie zabawka, ale profesjonalny sprzęt do odkrywania świata niewidocznego gołym okiem. Może rozbudzić w dzieciach fascynację dziedziną mikrobiologii, genetyki i chemii. Umożliwia nawet 450-krotne powiększenie, zawiera 5 bezpiecznych szkiełek, fiolki, pudełeczko z 10. czystymi etykietami. W zestawie także luneta.

Kajko3. Prezent na Dzień Dziecka dla chłopca w wieku 8-11 lat: Kajko i Kokosz. Nowe przygody Tom 1. Obłęd Hegemona, Piotr Bednarczyk

Dla wielu dzieci przygoda z czytaniem zaczyna się od komiksów. Dużą rolę na równi z tekstem odgrywają tu obrazki a ta seria… jest już legendarna. Warto dodać, że opowieść o przygodach Kajko i Kokosza to dzieła spod pióra i kreski polskiego autora.

Jerzy Rafalski1. Prezent na Dzień Dziecka dla chłopca w wieku 8-11 lat: Jerzy Rafalski opowiada o planetach, Jerzy Rafalski

Jerzy Rafalski jest astronomem, który na co dzień pracuje w toruńskim Planetarium. Stworzył książkę, która z pewnością zaspokoi ciekawość każdego chłopca, który interesuje się układem słonecznym. Dzieci dowiedzą się z niej, jaka temperatura panuje na poszczególnych planetach, czy na którejś z planet jest morze i wielu innych, fascynujących szczegółów.

Apollo2. Prezent na Dzień Dziecka dla chłopca w wieku 8-11 lat: Ukryta wyrocznia Apollo i boskie próby Tom 1, Rick Riordan

Ta książka to międzynarodowy bestseller i zdobywca nagrody za najlepszą powieść dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 2016 największego serwisu o książkach, skupiającego 50 mln użytkowników: Goodreads.com. Fabuła tej książki jest, zupełnie czymś innym niż się wydaje… czytając opowieść o bogu, który traci swoje boskie przywileje i staje się ziemskim nastolatkiem… rozśmiesza do łez. W pewnym sensie to satyra na boskość.

Mam nadzieję, że ułatwiłam Wam wybór prezentu na Dzień Dziecka. Sama mam zamiar skorzystać z kilku przedstawionych przeze mnie propozycji. 🙂