PolecamyPomysł na prezent

Prezenty na komunię 2017 – 8 fantastycznych propozycji.

Nie ulega wątpliwości, że dzieci wiążą wydarzenie, jakim jest Pierwsza Komunia Święta z prezentami. Wybierając prezent, szczególnie kosztowny, na pewno warto zachować zdrowy rozsądek. Jako podstawę polecam oczywiście książki oraz podarunki stricte religijne. Kiedy będziemy wybierać jeszcze ten droższy prezent, proponuję nie skupiać się na popularnej ostatnimi czasy elektronice. Tablety, smartfony, xBoxy – niech te prezenty ofiarowują inni. Uwierzcie mi, że niestety dzieci spędzają zbyt dużo czasu korzystając z tych urządzeń. Uważam, że jeśli już wydajemy parę złotych na prezent komunijny, powinien on służyć dzieciom jak najlepiej. Świetnym rozwiązaniem są prezenty, które zachęcą dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wybrałam dla Was prezenty na komunię 2017, w tym uwzględniłam najnowsze trendy i dodałam moje propozycje.

8. Hexbug VEX ramię robota

robotIdealna propozycja dla dzieci, które interesują się robotyką,  marzą, o tym, żeby zostać w przyszłości inżynierami lub po prostu lubią tworzyć ciekawe i wymagające konstrukcje. Mechaniczny Manipulator został zainspirowany prawdziwym ramieniem robota przemysłowego. Jego konstrukcja jest zaawansowana technicznie i będzie nie lada wyzwaniem dla młodych konstruktorów. Jest to zabawa, która rozwija zdolności manualne, zdolność logicznego myślenia i inspiruje dzieci do zdobywania wiedzy. Urządzenie ma napęd manualny i po złożeniu umożliwia, dzięki chwytakowi przegubowemu, podnoszenie i przenoszenie przedmiotów, można także obracać je o 360 st.

Empires: Age of Discovery Deluxe7. Gra planszowa. Empires: Age of Discovery Deluxe

Współczesne gry planszowe oferują rozrywkę na najwyższym poziomie, do tego zachęcają dzieci do zabawy w gronie przyjaciół i rodziny. Niektóre tak jak ta zawierają wiele złożonych elementów np. 420 figurek. Pozwalają nie tylko spędzić czas na inteligentnej rozrywce, ale są także źródłem wiedzy o świecie, historii i wielkich odkryciach.

Źródło: glamki.pl

6. Biżuteria

Biżuteria, którą możemy ofiarować na komunię to nie tylko złoty krzyżyk lub medalik. Obecnie wybór komunijnej biżuterii jest naprawdę ogromny. Oczywiście warto zachować tutaj rozsądek. Jeżeli zdecydujemy się na dodatkową biżuterię np. dla dziewczynki, kupmy coś delikatnego, co będzie mogła nosić na co dzień.

5. Kidizoom. Kamera Action Cam VTECH Trefl

kamVTech to producent, który otrzymał wiele prestiżowych nagród za swoje elektronicznie zabawki. Jego produkty cechują się niezwykle wysoką jakością i jednocześnie imponującym zaawansowaniem technologicznym. Oferują dzieciom naukę przez zabawę i możliwość korzystania z urządzeń z funkcjami tradycyjnych aparatów cyfrowych, smart watchów czy kamer. Ta kamera sportowa umożliwia kręcenie filmów z funkcją Stop Motion. Ponadto posiada kolorowy ekran LCD i aparat umożliwiający edycję zdjęć. Dzięki wodoodpornej obudowie, uchwytowi rowerowemu i paskowi na rękę dzieci będą mogły nagrywać niesamowite filmy podczas wycieczek i zabaw na świeżym powietrzu.

4. Teleskop ze statywem

Wiele dzieci marzy o własnym teleskopie. A jeśli jeszcze otrzymają urządzenie dobrej jakości, które autentycznie pomoże im oglądać niebo nocą, wtedy nie tylko rozwiną swoją ciekawość, ale także wiedzę o świecie. Praktycznie każdy chłopiec w pierwszych klasach szkoły podstawowej niezwykle interesuje się astronomią, warto te zainteresowania rozwijać. W tym zestawie znajduje się teleskop astronomiczny ze statywem wykonanym z lekkiego aluminium. Oferuje możliwość nawet 50-krotnego powiększenia.

3. Skoki na Bungee

Dzieci uwielbiają skakać. Dajmy im zabawki, które zapewniają im wiele godzin aktywnej zabawy. Skoki na Bungee to zabawka, która sprawdzi się zarówno na podwórku jak i w domu nie niszcząc podłogi. Zastosowano tutaj bardzo elastyczną i jednocześnie wytrzymałą gąbkę i linkę, która przywodzi na myśl linę bungee, stąd nazwa zabawki.

Źródło: bazatalty.pl

2. Kurs tematyczny

Wielu pisarzy mówi, że ich kariera rozpoczęła się od prezentu w postaci kursu pisarskiego, który zafundował im ktoś, kto dobrze ich znał. Taki kurs zgodny z zainteresowaniami dziecka lub taki, który mamy nadzieję, je zainteresuje, może wpłynąć na całe życie młodego człowieka. Być może na kursie przetrwania nauczy się czegoś niezwykle ważnego, a na kursie robotyki odkryje swoją pasję do programowania. Obecnie oferowane kursy i obozy dla dzieci to szansa nie wspaniałą zabawę, ale także możliwość rozwoju wyobraźni, ciekawości i zainteresowań.

Źródło: mjakmama24.pl

 

1. Rower

Kiedy my byliśmy dziećmi nie było smartfonów i tabletów, a rower był zdecydowanie prezentem numer 1. Wbrew pozorom rower to wciąż wspaniały prezent na komunię. Współczesne rowery to nie tylko nowoczesne rozwiązania ale także fantastyczny, design, który spodoba się dzieciom i zachęci je do spędzania czasu na podwórku.

Prezenty na komunię warto wybierać kierując się dwiema zasadami: zachowaniem zdrowego rozsądku i korzyścią długoterminową, jaką dany prezent zaoferuje dziecku. Oczywiście zanim zdecydujemy się na kosztowny wydatek, spróbujmy delikatnie dowiedzieć, się czym młody człowiek się interesuje, o czym marzy, co już ma i na co liczy. 🙂


Propozycje komunijnych prezentów książkowych dla dziewczynki i chłopca znajdziecie tutaj:

KSIĄŻKI NA KOMUNIĘ DLA DZIEWCZYNKI

KSIĄŻKI NA KOMUNIĘ DLA CHŁOPCA – 16 PROPOZYCJI. CZĘŚĆ 1.

A także: TUTAJ