Przewodnik po wszechświecie, Lucy i Stephen Hawking - zapowiedź Przewodnik po wszechświecie

Ziemia, kosmos i człowiek – te trzy zagadnienia, mimo ogromnej wiedzy zgromadzonej na ich temat, ciągle stanowią ogromną zagadkę. Całe pokolenia światłych umysłów przez setki lat głowiły się i głowią się nadal nad wytłumaczeniem praw, które rządzą naszym światem. I tym, co jest poza nim. Jedną z wybitnych, wręcz ikonicznych postaci współczesnej nauki, która zbliżyła ludzkość o kolejny kroczek do poznania „wszystkiego”, jest Stephen Hawking. Ten wybitny astrofizyk zmarł w 2018 roku, jednak jest gigantyczna praca, jaką wykonał na rzecz rozwoju nauki, żyje nadal w jego teoriach i odkryciach. Stephen i jego córka Lucy zebrali najważniejsze z nich w jednym miejscu i tak powstał wyjątkowy Przewodnik po wszechświecie, który ukaże się 9 lutego, prawie 3 lata po śmierci uczonego.

Przewodnik po wszechświecie Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Przewodnik po Wszechświecie, Lucy Hawking, Stephen Hawking

Przewodnik po Wszechświecie autorstwa jednego z najwybitniejszych astrofizyków i jego córki Lucy Hawking to wszystko, czego potrzebujesz do podróży w czasie i przestrzeni. Ci fascynaci nauką zgromadzili w jednym miejscu całą masę najciekawszych i najważniejszych informacji o Ziemi, kosmosie i człowieku. Znajdziesz tu niesamowite wiadomości z zakresu od czarnych dziur po życie na Marsie, od genetyki po zmiany klimatyczne. To pięknie wydany ilustrowany przewodnik, który otwiera drzwi do głębokiego poznania świata. Tego, który możemy dotknąć i poczuć oraz obszarów znajdujących się daleko poza nim.

Nie obawiaj się, że nie studiowałeś fizyki. Książka ta jest bowiem napisana bardzo lekkim i prostym językiem. Zawiłe tematy zostały natomiast wytłumaczone w tak zrozumiały sposób, że  publikacja ta nadaje się nawet dla młodszego czytelnika.

Interesujesz się tym, co Cię otacza? Od zawsze zadajesz setki pytań, które miałyby Cię zbliżyć do prawdy na temat miejsca, w którym żyjesz? To kompendium wiedzy na powinno znaleźć się w Twojej biblioteczce. Oczywiście już po przeczytaniu! 🙂 Może się okazać, że znajdziesz tam odpowiedzi na najśmielsze ze swoich pytań, np.: jak by to było chodzić po Ziemi cztery i pół miliarda lat temu lub przejść się po skalistej powierzchni Księżyca?

****

Przewodnik po wszechświecie ukaże się w księgarniach nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka już 9 lutego. Nie możesz się doczekać? Już teraz zamów egzemplarz przedpremierowo, w tym miejscu.

Inne interesujące książki autorstwa Stephena Hawkinga znajdziesz tutaj.

Powiązane artykuły: