Moja krótka historia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Autobiografia Stephena Hawkinga, jednego z najwybitniejszych fizyków teoretycznych naszych czasów, pojawi się także w Polsce. Premiera książki pt. Moja krótka historia przewidywana jest na 11 kwietnia 2018 roku. To bez wątpienia doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu oraz biografii słynnych osób. Chociaż Stephen Hawking zmarł niecały miesiąc temu, pozostawił po sobie ogromny dorobek naukowy. Nikt dziś nie ma wątpliwości, że będą z niego czerpały nie tylko obecne, ale i przyszłe pokolenia. Jak wyglądało życie ze śmiertelną i niezwykle uciążliwą chorobą? Na czym polegał niezwykły geniusz tego naukowca? Skąd czerpał odwagę do zadawania coraz trudniejszych pytań i podważania istniejących teorii? O tym wszystkim opowiada autobiografia Stephena Hawkinga. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Autobiografia Stephena Hawkinga – niezwykły naukowiec sam o sobie

Autobiografia Stephena Hawkinga to bez wątpienia prywatna książka naukowca, w której sam opowiada o własnym życiu. Czytelnicy odnajdą tu wielowątkową, nierzadko zabawną historię życia autora światowego bestsellera pt. Krótka historia czasu. Czy wiedzieliście, że Hawking urodził się dokładnie w trzysetną rocznicę śmierci najwybitniejszego astronoma, Galileusza? I był jednym z około dwustu tysięcy dzieci, które miały to szczęście.

Jednak w przypadku Hawkinga data ta zdaje się mieć symboliczne znaczenie, które już od kołyski warunkuje jego dalszą drogę. Za sprawą rodziny ten słynny naukowiec już od najmłodszych lat obcował z naukami ścisłymi. Koledzy z klasy od razu wywróżyli mu ogromną karierę. Trudno było przejść obojętnie obok jego inteligencji i wciąż niewykorzystanego potencjału. To właśnie koledzy z klasy okrzyknęli młodego Hawkinga drugim Einsteinem. Stephen nie miał sobie równych w dziedzinie matematyki i fizyki. W późniejszych latach te zainteresowania pozwoliły mu studiować na tak prestiżowych uczelniach, jak Oksford czy Cambridge.

Jednak w wieku 21 lat pojawiły się pierwsze niespodziewane omdlenia i upadki. Hawking przeszedł wiele specjalistycznych badań i usłyszał mnóstwo diagnoz. W końcu padł wyrok: rzadka, poważna, być może śmiertelna choroba.

Przypominamy, że autobiografia Stephena Hawkinga dostępna będzie od 11 kwietnia bieżącego roku. Książkę pt. Moja krótka historia znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy.