pyrkon 622

Wielkim krokami zbliża się Pyrkon 2016, festiwal zrzeszający pasjonatów fantastyki. Jest to największa impreza tego rodzaju w Polsce oraz jedna z największych w Europie. Organizatorem Pyrkonu od 1999 roku jest Klub Fantastyki „Druga Era”, składający się  z grupy kilkudziesięciu osób zamiłowanych w literaturze, grach i filmach fantastycznych.

Festiwal Fantastyki Pyrkon,  jak co roku, odbędzie się w Poznaniu. 16. edycja została zaplanowana w dniach 8 – 10 kwietnia 2016 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. O popularności tej imprezy świadczy z pewnością obszar jaki organizatorzy przygotowali na okres jej trwania. Atrakcje czekające  na uczestników rozmieszczone zostały aż w 9 budynkach. Dodatkowo przygotowanych zostało ponad 7000 m2 na stoiska z gadżetami, gdzie każdy będzie miał szansę odnaleźć swój upragniony fantastyczny artefakt.

Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku na Pyrkonie będzie można spotkać wiele znanych osobistości, będą to między innymi:

  • John Wick amerykański autor popularnych w Polsce gier RPG – Legendy Pięciu Kręgów oraz 7th Sea,
  • Dawid Weber wybitny twórca militarnego science fiction, tworzący również dzieła osadzone w realiach fantasy i fantastyki naukowej.
  • Marcin Mortka polski pisarz literatury fantastycznej oraz tłumacz wielu anglojęzycznych bestsellerów,
  • Katarzyna Niemczyk znana polska ilustratorka, która na swoim koncie ma współpracę z Marvel Comics oraz udział w takich projektach jak Wiedźmin III: Dziki Gon czy Might & Magic: Heroes VII
  • Jakub Ćwiek polski autor cieszący się duża popularnością ze względu na utwory fantastyczne powiązane z rozmaitymi mitologiami,
  • i wielu, wielu innych.

Odwiedzający Poznań w tym czasie nie będą mogli narzekać na nudę. Program składa się z 18 bloków tematycznych, tak aby każdy zapaleniec fantastyki mógł w pełni wykorzystać czas spędzony na festiwalu. Więc jeśli jesteś głodny eksploracji nowych, fantastycznych światów kupuj bilet i baw się dobrze na tegorocznym Pyrkonie.