Botaniczne eliksiry recenzja książki

Cześć! Dziś przybywam do was z krótką recenzją książki Botaniczne eliksiry Amy Blackthorn. W książce znajdziecie przepisy na nietuzinkowe napary ziołowe, herbaty, nalewki, miody pitne czy cydr. A to oczywiście tylko kilka napoi, jakie pomoże wam stworzyć autorka.

Botaniczne eliksiry recenzja książki

Nietypowa forma, która przyciąga

Jeśli wydaje się wam, że jest to kolejna klasyczna książka z przepisami, to jesteście w błędzie. Owszem, znajdziecie tu mnóstwo ciekawych przepisów na smaczne napoje i napary, jednak to nie wszystko. Ponieważ autorka wyszła poza ramy klasycznie podanych przepisów, uzupełniając swoją książkę o ciekawostki na temat poszczególnych, charakterystycznych składników niektórych płynów.

Jak sama podaje, znajdziecie tu przepisy na:

 • ziołowe napary,
 • magiczne herbaty,
 • ogniste trunki.

I wszystko się zgadza. Jest w tej książce odrobina magii, tajemniczości. Coś z ziołolecznictwa, odrobina wiedzy tajemnej, dostępnej zielarzom, znachorom i współczesnym wiedźmom. Niech was jednak nie zmyli ta mistyczna otoczka. Ponieważ książka przypadnie do gustu absolutnie każdemu, kto uwielbia eksperymentować w kuchni. Tym samym przyrządzanie napojów z przepisów w niej zawartych to prawdziwa frajda i dużo radości.

Botaniczne eliksiry i dużo ciekawostek

Czego dowiecie się z tej książki? Między innymi, jakie magiczne korelacje ma sosna, do czego możecie jej użyć, z czym łączy się idealnie i jak:

 • oczyścić nią aurę,
 • przetrwać za jej pomocą niespokojny czas,
 • co zrobić z jej niewielką gałązką, by otrzymać magiczne wsparcie,
 • jak użyć jej, by odzyskać równowagę.

Ponadto w podobnym schemacie opisanych jest tu znacznie więcej roślin i ziół. Nauczycie się czerpać z natury wszystko to, co najlepsze. I nie chodzi tu tylko o eliksiry i napoje. Wskazówki i porady zawarte w Botanicznych eliksirach to bogate źródło wiedzy o roślinach i ich niesamowitych właściwościach.

Botaniczne eliksiry - kup na TaniaKsiazka.pl

Botaniczne eliksiry – podsumowanie

Książka jest bardzo ciekawa, nietypowa i naprawdę interesująca. Znajdziecie w niej mnóstwo łatwych i praktycznych przepisów na napary czy nalewki. Jednocześnie dowiecie się wielu ciekawych rzeczy na temat roślin, które prawdopodobnie niejednokrotnie spotkaliście na swojej drodze. Jak dla mnie jest to super pozycja, która zabawę w kuchni przemienia w naprawdę magiczną przygodę.

Książkę Botaniczne eliksiry znajdziecie tutaj.

Ocena Pauliny
 • 8/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
 • 8/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 8/10
 • 8/10
  Czy książka jest inspirująca? - 8/10
8/10

Fragment recenzji

. Jest w tej książce odrobina magii, tajemniczości. Coś z ziołolecznictwa, odrobina wiedzy tajemnej, dostępnej zielarzom, znachorom i współczesnym wiedźmom. Niech was jednak nie zmyli ta mistyczna otoczka. Książka bowiem przypadnie do gustu absolutnie każdemu, kto uwielbia eksperymentować w kuchni.