Podejrzany - recenzja książki Pauliny Świst

Podejrzany to kolejna książka Pauliny Świst. Po tym, jak obie poprzednie książki autorki: Prokurator i Komisarz, bardzo przypadły Czytelnikom do gustu, wszyscy czekali na dalsze losy ulubionych bohaterów. I tak oto 6 czerwca premierę miała kolejna książka Pauliny Świst: Podejrzany.

Podejrzany - recenzja książki Pauliny Świst - kup ksiazkę na www.taniaksiazka.pl

www.rudaczyta.pl

Recenzja książki Podejrzany Pauliny Świst

Jeśli czekaliście na kolejną dobrą porcję kryminału przeplatanego wątkiem erotycznym, to szybko sięgajcie po tę książkę. Na pewno się nie zawiedziecie.

Na początku książki autorka cofa się w czasie, aby przedstawić Czytelnikom dwie postaci, które znamy już z książki Komisarz. Są to Daniel Wyrwa i Maria Zimnicka. W poprzedniej książce poznajemy część ich burzliwej wspólnej historii.

Kiedy cofniemy się do 2014 roku, poznajemy Daniela jako żołnierza 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach. W tym samym czasie Maria Zimnicka zaczyna aplikację i jest dobrze zapowiadającym się adwokatem. Tak ułożona dziewczyna jak Maria i Daniel, który delikatnie mówiąc, nie ma zbyt dobrej reputacji nie mogliby być parą, jak mogłoby się wydawać. A jednak… Ciągnie ich do siebie na tyle, że mimo zdrowego rozsądku, to miłość wygrywa.

Recenzja książki Podejrzany Pauliny Świst - kup ksiazkę na www.taniaksiazka.pl

www.rudaczyta.pl

Recenzja książki Podejrzany – dalsze losy znanych bohaterów

Kiedy okazuje się, że Marysia jest w ciąży i na jaw wychodzi uzależnienie Daniela od narkotyków, cały ich świat wali się na łeb, na szyję. Maria rodzi córeczkę, a Daniel ląduje na odwyku. Urażona, oszukana dziewczyna w akcie zemsty i desperacji wychodzi za mąż za przyjaciela i próbuje wyleczyć się z miłości do Daniela. Jak łatwo się domyślić, wcale się jej to nie udaje. Kiedy Daniel na nowo pojawia się w życiu Marii, robi się niebezpiecznie, ostro i bardzo wciągająco. Okazuje się, że stare sprawy z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć, a mąż Marii w dziwny sposób jest z nimi powiązany.

Autorka zafundowała Czytelnikom bardzo dobrze napisane śledztwo, tajemnice i zagadki, które wyskakują co chwilę w nieoczekiwany sposób. Dla tych, którzy książki Pauliny Świst uważali za zbyt erotyczne, mam dobrą wiadomość – w tej książce prawie w ogóle nie ma seksu. 🙂 Wiem jednak, że dla niektórych, wcale nie jest to plusem. 🙂

Osobiście bardzo dobrze oceniam tę i poprzednie książki Pauliny Świst i serdecznie je Wam polecam. Czyta się je lekko, szybko, gdyż książki tak wciągają, że ciężko je odłożyć. Ja takie książki nazywam „nieodkładalnymi”  – kiedy zaczniesz czytać, nie dasz rady jej odłożyć, zanim nie przeczytasz ostatniej strony.

Ocena Rudej
 • 9/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 9/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
 • 6/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 6/10
 • 9/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 9/10
8/10

Fragment recenzji

Jeśli czekaliście na kolejną dobrą porcję kryminału przeplatanego wątkiem erotycznym, to szybko sięgajcie po tę książkę. Na pewno się nie zawiedziecie. Na początku książki autorka cofa się w czasie aby przedstawić czytelnikom dwie postaci, które znamy już z książki „Komisarz”. są to Daniel Wyrwa i Maria Zimnicka. W poprzedniej książce poznajemy część ich burzliwej wspólnej historii.