Silos - kup na TaniaKsiazka.pl

Reedycja serii Silos to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Hugh Howeya. Postapokaliptyczna wizja świata, wykreowana przez autora, skradła serca Czytelników na całym świecie. Każdy, kto, chociaż odrobinę interesuje się gatunkiem science fiction, powinien koniecznie zaznajomić się z tą niezwykłą serią. Co takiego skłoniło polskich wydawców do wznowienia serii? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Reedycja serii Silos i dodatkowe dobre wiadomości

Jeśli są wśród nas fani pisarza, to mogą się domyślać, z czym związana jest reedycja serii Silos. Jeśli jednak z jakichś powodów umknął Wam ten fakt, z przyjemnością przekażemy doskonałe wręcz wiadomości. Hugh Howey zaszczyci Czytelników swoją obecnością w Polsce. Pojawi się, między innymi, w Krakowie na Festiwalu Conrada, który odbędzie się 26 października bieżącego roku. Takie informacje w połączeniu ze wznowieniem serii dają bez wątpienia mnóstwo radości wszystkim, którzy interesują się twórczością autora.

O czym zaś opowiada słynna już trylogia? Wszystko rozpoczyna się od momentu, kiedy Czytelnik poznaje grupę ludzi, żyjących w ogromnym schronie. Budynek ma za zadanie izolować jego mieszkańców od toksycznej atmosfery na powierzchni ziemi. Każdy członek społeczności przynależy do specjalnej grupy, która zajmuje się określonymi zadaniami. Jednak jak łatwo się domyślić, w takiej sytuacji nie trudno o zamieszki. Pojawiają się jednostki, niemające zamiaru grzecznie służyć w imię dobra wszystkich. Główni bohaterowie powoli zaczynają otwierać oczy i dostrzegają, że ich rzeczywistość zdecydowanie różni się od tego, co próbują wmówić im rządzący zamkniętą społecznością.

Ciekawostką na temat serii jest to, że początkowo Hugh Howey swoje powieści publikował jako internetowy selfpublishing. Bardzo szybko jednak zdobył grono wiernych Czytelników, a trylogią zaczęły interesować się przeróżne wydawnictwa. W końcu fani autora mogli zaopatrzyć się w książkowe wydanie ulubionej historii. Ponadto potencjał serii dostrzegli również twórcy filmowi. Prawa do jej ekranizacji nabyło 20th Century Fox. Po sieci krążyły również pogłoski, że w projekcie wezmą udział Ridley Scott oraz Steve Zaillian. W tej sprawie jednak to na razie jedyne informacje, a nikt z wytwórni nie spieszy się, by zdradzić więcej szczegółów.

Całą serię znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!