Ręka umarlaka - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Już jest! Ręka umarlaka to kolejna już książka z kultowej serii Dzikie karty, nad którą pieczę sprawuje sam Martin. Każda opowieść zawarta w tym cyklu odnosi się do historii alternatywnej naszego współczesnego świata. Zgłębiając temat, dowiadujemy się, że dotyczy to II wojny światowej, na której skutek tajemniczy wirus atakuje naszą planetę. Jego działanie jest proste, a jednocześnie niezwykle zaskakujące – zmienia on kod genetyczny. Wskutek tego nieliczni ocalali zaczynają operować nadprzyrodzonymi mocami. Ludzkość zaczyna dzielić się na dwie grupy. Pierwsza z nich to „asy” – posiadają oni niebywałe zdolności umysłowe i fizyczne. Natomiast drugi odłam to „dżokery” – ci odstraszają deformacjami ciał. W takim właśnie świecie umiejscowiona zostaje najnowsza historia.

Ręka umarlaka – kilka słów o fabule

Poczwarka, kobieta, która ma skórę przezroczystą niczym szkło, zostaje zamordowana w jej popularnym lokalu, Kryształowym Pałacu. Sprawa nie wydaje się przypadkowa, była ona bowiem królową dżokerskiego półświatka. A brutalnego mordu dokonano w miejscu, które odwiedza wiele sław świata Dzikich Kart.

Jay Ackroyd, spełniający się w roli prywatnego detektywa należy do grupy asów. To on odnalazł zmasakrowane ciało i podjął się śledztwa. Jednak nie tylko jemu zależy na odnalezieniu sprawcy. Yeoman to dawny kochanek ofiary i samozwańczy stróż prawa, który także zrobi wszystko, by rozwiązać tę sprawę. Zwłaszcza że, ktoś próbuje wrobić go w zabójstwo. Bardzo szybko okazuje się, że zmagania głównych bohaterów to koszmarna odyseja, przepełniona przemocą i politycznymi intrygami. Ich działania na zawsze odmienią los dżokerów i asów na całym świecie.

Nową książkę pt. Ręka umarlaka z serii Dzikie karty znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy tę powieść wszystkim miłośnikom wciągającej i zaskakującej literatury fantasy. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z cyklem, nad którego redakcją czuwa sam mistrz gatunku, George R.R. Martin, to najlepszy czas, by nadrobić zaległości. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Wszystkie książki z serii znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy! Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający miłośnik gatunku znajdzie tu coś dla siebie.