Reportaże polskie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Reportaże polskie to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu. Poza tym, jeśli poszukujecie ciekawych i odważnych publikacji, trafiliście idealnie. Wśród prezentowanych dziś tytułów znajdziecie przede wszystkim gorące nowości, które są już dostępne w sprzedaży. Na jedną pozycję przyjdzie nam chwilę poczekać. Jak już wspomnieliśmy, są to reportaże polskich twórców, więc coś dla siebie znajdą tu miłośnicy rodzimej literatury. Jak wiadomo, książki poszerzają horyzonty i kształtują światopogląd. Pomagają też spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość z nieco innej perspektywy. W tym właśnie pomogą wam prezentowane dziś propozycje. Koniecznie dajcie nam znać, czy któryś tytuł przypadł wam szczególnie do gustu!

Reportaże polskie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Żony gejów - kup na TaniaKsiazka.plReportaże polskie – Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza

W tym reportażu do głosu dochodzą obie strony, a temat nakreślony jest z różnych perspektyw. Żon, które od pierwszych dni nie wiedziały nic o swoich mężach. Kobiet, które świadomie tkwiły w związku małżeńskim z gejem i były jego przykrywką. A także mężczyzn, którzy decydowali się na ślub z kobietą, mimo iż czuli, że ukrywanie swojej prawdziwej tożsamości przychodzi im z bólem i trudem. A opisane tu przypadki to jedynie kropla w morzu podobnych sytuacji na całym świecie.

Książka już dostępna.

Reportaże polskie – PiesPies - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Od błahych wykroczeń po okrutne zbrodnie, bezgraniczną głupotę i niewyobrażalne tragedie. Autor książki prezentuje czytelnikom autentyczne wydarzenia z pracy funkcjonariusza prewencji. Tutaj chęć niesienia pomocy miesza się ze zobojętnieniem, a poświęcenie z bezdusznością. Dobrzy i źli ludzie, chory, lecz mimo to jakoś funkcjonujący system.

Książka już dostępna.

Reportaże polskie - sprawdź na TaniaKsiazka.plReportaże polskie – Cham niezbuntowany

Polski dziennikarz i publicysta przedstawia swoją wizję tego, co dzieje się obecnie w naszym kraju. Jest to oczywiście związane również z międzynarodową polityką. Czas, kiedy mogliśmy sobie pozwolić na leżenie i rekonwalescencję mija. Poza tym kończą się światowe koniunktury, zaczynają prawdziwe schody, coraz bardziej strome. Trzeba ruszyć tyłek, przypomnieć sobie „czym tobie być, o czym tobie marzyć, śnić”.

Książka dostępna od 19 czerwca 2020 roku.

Reportaże polskie – Oświęcim. Czarna zimaOświęcim. Czarna zima - kup na TaniaKsiazka.pl

To pierwszy współczesny reportaż o Oświęcimiu. Jak wygląda życie w mieście, w którym nie da się uciec od przeszłości? Miejscowe legendy mówią o klątwie, która ciąży nad miastem od stuleci. W związku z tym autor rozmawia ze zbieraczami, którzy maniakalnie poszukują pamiątek z obozu. Z ostatnim oświęcimskim Romem, żyjącym w cieniu przemilczanego pogromu. Z ludźmi, którzy boją się zejść do własnej piwnicy. I z mieszkańcami osiedla, którzy bramę obozową mijają w drodze na zakupy.

Książka już dostępna.

Reportaże polskie - sprawdź na TaniaKsiazka.plReportaże polskie – Książka o śmieciach

Ta książka to kolekcja esejów o śmieciach, ilustrowana zdjęciami autora. Esejów literackich, ale opartych na badaniach i rozmowach ze specjalistami. Trudno bowiem w to uwierzyć, ale w dzisiejszych czasach wciąż nie brakuje dzikich wysypisk w polskich lasach oraz zaśmieconych, przydrożnych rowów. Ponadto autor przybliża czytelnikom również apokaliptyczne obrazy azjatyckich plaż, które przypływ zalewa tonami odpadków.

Książka już dostępna.

Reportaże polskie – Molestowane. Historie bezbronnychMolestowane. Historie bezbronnych - kup na TaniaKsiazka.pl

Temat trudny, ale zdecydowanie ważny. Bohaterki tego reportaży miały 3 latka, 5 lat, 12. Krzywdził je ojciec, wujek, matka, dziadek, siostra albo ktoś zupełnie obcy. Niektóre z nich były uwodzone, mamione obietnicą opieki, namiastką miłości, przekonaniem, że są ważne. Inne mają za sobą brutalne, zbiorowe gwałty. Dziś idą własnymi ścieżkami. Często są kobietami sukcesu i łączy je jedno. Odważyły się opowiedzieć o tym, że w dzieciństwie były wykorzystane seksualnie, a nikt nie dawał wiary ich słowom.

Książka już dostępna.