Pierwsze fragmenty Diuny

Jakiś czas temu informowaliśmy was o ekranizacji Diuny Franka Herberta. Wokół produkcji było jednak kilka niejasności. Przede wszystkim brakowało najważniejszej informacji: kto zajmie się reżyserią? Teraz jednak już wszystko stało się jasne i fani książek oraz miłośnicy filmów mają niemałe powody do zadowolenia. Kto podejmie się stworzenia nowego obrazu jednej z najbardziej znanych serii science fiction? Koniecznie czytajcie dalej!

Reżyser Diuny – potwierdzone informacje

Okazuje się, że reżyserią Diuny zajmie się Denis Villeneuve, który na koncie ma już sukcesy związane z takimi produkcjami jak Nowy początek czy Sicario. Jego kandydatura na to stanowisko była brana pod uwagę od początku, kiedy tylko studio Legendary Pictures ogłosiło podjęcia się zadania. Teraz jednak informacje te potwierdza syn pisarza – Brian Herbert, który jest jednocześnie spadkobiercą i sprawuje pieczę nad dorobkiem ojca. Mężczyzna zajmuje się również rozwijaniem świata Diuny w kolejnych powieściach. O tym, kto zostanie reżyserem nadchodzącej ekranizacji poinformował fanów na Twitterze.

Warto przypomnieć, że dotychczasowe adaptacje tej kultowej powieści nie zadowoliły ani zagorzałych czytelników, ani widzów. Wobec najnowszego projektu zrodziły się więc duże oczekiwania i nadzieje, że tym razem Diuna doczeka się godnej wersji filmowej. Villeneuve stoi przed ogromnym wyzwaniem. Oczywiście życzymy mu jak najlepiej i również liczymy, że najnowsza produkcja zachwyci odbiorców na całym świecie.

Diuna to opowieść science fiction, która do dziś cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników z różnych krajów. Zacięte i krwawe rozgrywki polityczne oraz gorący klimat pustynnych krajobrazów wciągają do reszty. Od dawna już wiadomo, że książki Herberta mają ogromny potencjał, by stać się także porywającą przygodą przeniesioną na duże ekrany. Czy w końcu nadszedł ten czas? Nazwisko reżysera i studio, które zajmuje się projektem zdają się potwierdzać sukces przyszłego filmu. Jak jednak będzie, okaże się w przyszłości.

Wszystkich zainteresowanych książkami z serii Diuna odzyskamy tutaj.