Książka Mroczny zaułek autorstwa Louise Doughty polską premierę miała 16 lutego 2017 roku. Jest to idealna propozycja dla miłośników thrillera psychologicznego, który połączony jest z dramatem sądowym. Oprócz wciągającej powieści czytelnicy mogą spodziewać się również wnikliwej analizy wartości, którymi człowiek kieruje się wżyciu. Możecie być także pewni, że przedstawiona historia to niezwykle misterna opowieść o zdradzie, zbrodni, seksie i kłamstwie, do ostatniej chwili trzymająca w napięciu.

Mroczny zaułek – kilka słów

Główna bohaterka, Yvonne Carmichael, całe życie ciężko pracowała, by spełnić marzenia i osiągnąć sukces zawodowy. Udało się jej osiągnąć pełnię szczęścia – ma piękny dom, wspaniałego męża i dwójkę dorosłych dzieci. Razem są wzorem idealnej i kochającej się rodziny. Jednak los sprawia, że jej ułożone i spokojne życie wywraca się do góry nogami. A wszystko za sprawą tajemniczego mężczyzny, którego poznaje w Pałacu Westminsterskim. Kobieta poddaje się chwili i daje się porwać namiętnemu i gorącemu romansowi. Ich spotkania przenoszą się w najmroczniejsze zaułki Londynu, a Yvonne zaczyna ryzykować utratę wszystkiego, co do tej pory było dla niej najważniejsze w życiu. Chociaż początkowo wierzy, że da radę utrzymać związek w tajemnicy, dochodzi do incydentu, który niweczy jej plany.

Bohaterka staje się aktem brutalnej przemocy na jednym z uniwersyteckich przyjęć, co popycha ją w wir kłamstw i zbrodni. To jednak nie wszystko. Kiedy już stanie na sali sądowej w roli oskarżonej o współudział w morderstwie, będzie zmuszona wyjawić romans całemu światu. Czy kobiecie starczy sił by stawić czoła konsekwencjom swoich impulsywnych decyzji?

Mroczny zaułek to opowieść niezwykle błyskotliwa i pełna zwrotów akcji. Warto wspomnieć, że autorka Louise Doughty była wielokrotnie nagradzana za swoje powieści. Jej najnowsza historia z pewnością nie zawiedzie miłośników pisarki.

Książkę Mroczny zaułek znajdziecie tutaj.