Robert Pattinson zagra Batmana

Matt Reeves oficjalnie poinformował o rozpoczęciu zdjęć do nowej ekranizacji przygód Mrocznego Rycerza. Internet zelektryzowała wieść o tym, że to właśnie Robert Pattinson zagra Batmana w najnowszym filmie The Batman!

Batman – największy detektyw świata

Mroczny Rycerz z Gotham to bohater licznych amerykańskich serii komiksowych wydawanych przez DC Comics. Batman żyje na kartach ilustrowanych powieści od 1939 roku i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych superbohaterów na świecie.

Nie cechuje się żadną ponad naturalną mocą, niemniej jednak jest miliarderem, który swoje finanse przeznacza na sprzęt umożliwiający mu walkę ze złoczyńcami. Podąża własnymi ścieżkami i słucha jedynie swojego sumienia. Przez jego metody walki ze złem mieszkańcy Gotham City zastanawiają się czasem, po czyjej właściwie stronie stoi Człowiek Nietoperz. Jego komiksowe przygody znajdziecie tutaj.

Poza światem komiksów, Batman pojawił się również w adaptacjach filmowych, serialach aktorskich, grach komputerowych, filmach oraz serialach animowanych.

Bruce Wayne posiada wielu wrogów, niemniej jednak posiada jeszcze więcej fanów z całego świata! Nic więc dziwnego, że kiedy Matt Reeves ogłosił oficjalny początek zdjęć do nowej kinowej ekranizacji przygód Batmana – internet zawrzał!

Robert Pattinson zagra Batmana!

Oczywiście informacją, na którą najbardziej czekaliśmy dotyczyła obsady głównej roli. Tutaj spotkaliśmy się z dość sporym zaskoczeniem. Bowiem w najnowszym filmie o Mrocznym Rycerzu The Batman, ciemną zbroję wdzieje Robert Pattinson!

Aktor znany jest z wielu filmowych wcieleń, niemniej jednak największą sławę przyniosła mu rola Edwarda w filmie Zmierzch. Wiemy, że rolę Batmana zaproponowano również Benowi Affleckowi.

Poza Pattinsonem w filmie zobaczymy również m.in. Zoe Kravitz w roli Kobiety-Kota, Jeffreya Wrighta w roli komisarza Gordona, czy Paula Dano, który wcieli się w rolę Człowieka-Zagadki. Na chwilę obecną szczegóły dotyczące fabuły objęte są tajemnicą.Robert Pattinson zagra Batmana – komiksy o Mrocznym Rycerzu znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Premiera filmu The Batman została ogłoszona na 25 czerwca 2021 roku.

Co sądzicie o tym wyborze?