ROMANSE NEW ADULT 2018

Książki New Adult, czyli tytuły o młodych dorosłych to jedna z kategorii w literaturze, której popularność rośnie lawinowo w Polsce i na świecie. Bohaterami są młodzi ludzie zwykle w wieku 18-25 lat, u progu dorosłości, którzy muszą zmierzyć się z pierwszymi wielkimi wyborami dotyczącymi swojej przyszłości. Sprawdźcie, po które romanse New Adult 2018 koniecznie trzeba sięgnąć. Niektóre z nich jeszcze nie zostały wydane w Polsce, ale wkrótce na pewno będą.

Without MeritRomanse New Adult 2018: Without Merit Colleen Hoover

Wydanie tej książki w Polsce jest już potwierdzone, a premiera będzie prawdopodobnie w październiku. Tym tytułem słynna autorka chciała powrócić do klimatu z Hopeless, jednej z jej najbardziej znanych książek. Tytuł zdobył prestiżowe wyróżnienie Czytelników: Goodreads Choice Awards 2017.

Książka opowiada o Merit Voss i o wyborach, które niedługo będzie musiała podjąć. W tle znajdzie się cała jej nietypowa rodzina i prawda na jej temat, którą dziewczyna odkryję, a z drugiej strony pojawi się chłopak, którego być może nie uda się jej przy sobie zatrzymać.

Romanse New Adult 2018: Bez pożegnania Mia Sheridan

Fanki Mii Sheridan w Polsce z wielką niecierpliwością czekają na jej kolejną książkę. Bohaterami Bez pożegnania jest trójka przyjaciół, w tym dwóch braci bliźniaków. Jeden z nich odstąpi dziewczynę swoich marzeń swojemu bratu, podążając za głosem honoru. Jednak to nie do niego będzie należało jej serce. Lawina niespodziewanych wydarzeń doprowadzi do tego, że bohaterka opuści rodzinne miasto, a kiedy wróci, nie będzie mile widziana.

 

 

Romanse New Adult 2018: Elite Kings Club. Tom 1. Srebrny łabędź Amo Jones

Tę książkę koniecznie powinny czytać osoby powyżej 17 roku życia, ponieważ zawiera aż tak mocne “sceny”. Jej bohaterowie to jeszcze uczniowie liceum, ale to, co robią i zasady, które wyznają, zjeżyłyby włos na plecach wielu dorosłym. Główną bohaterką jest Madison, dziewczyna, która wprowadza się wraz ze swoim ojcem do jego nowej żony. Tam poznaje swojego przybranego brata, Nate’a, który jak się okazuje, jest członkiem tajemniczego stowarzyszenia Elite Kings Club. Z jakiegoś powodu szef “Królów” Bishop weźmie ją sobie na cel.

 

Romanse New Adult 2018: Fallen Crest. Rodzina Tijan Meyer

Pojawienie się książek Tijan na polskim rynku było dla fanek gatunku wielkim wydarzeniem. Autorka słynie z unikatowego stylu, bardzo niegrzecznych, młodych bohaterów i fabuły, która wciąga od pierwszych stron. Pierwszy tom Fallen Crest. Akademia zadebiutował na polskim rynku już w styczniu 2018, a w kwietniu pojawi się kolejny. Bohaterką serii jest Samantha, która tym razem za matką wprowadza się do nowej rodziny. Nie czeka jej tam miłe przyjęcie. Tylko szkoda, że Sam to w ogóle nie obchodzi, a jedyne ukojenie znajduje… w bieganiu.

 

Romanse New Adult 2018: Present Perfect Alison G. Bailey

Amanda Kelly dąży do perfekcji. Wszystko w jej życiu musi być idealne. Jednak kiedy pewnego dnia odkryje, że się zakochała, szybko zrozumie, że są zdarzenia, których nie można kontrolować. Present Perfect to jeden z najbardziej znanych tytułów New Adult za granicą.

 

 

 

Romanse New Adult 2018: Kocham Cię bez słów. Tom 1. The field party Abbi Glines

Abbi Glines to królowa New Adult. Wiele z jej książek, to pierwsze tytuły z gatunku, jakie zostały napisane i pokochane przez miłośników romansów z młodymi dorosłymi. Teraz zadebiutuje na polskim rynku ze swoją nową serią The field party. Bohaterami pierwszego tomu są młodzi ludzie, których życie już naznaczyły wielkie problemy.

 

 

Romanse New Adult 2018: 180 sekund Jessica Park

Allison Dennis ma na koncie wiele życiowych rozczarowań. Życie udzieliło jej kilku gorzkich lekcji, więc kiedy podczas pewnego eksperymentu uczelnianego, kiedy spędza 180 sekund z zupełnie obcym chłopakiem, odkrywa, że coś między nimi iskrzy, jest niesamowicie zaskoczona. Dla obojga będzie to początek czegoś zupełnie nowego, być może wielkiej miłości.

 

 

Romanse New Adult 2018: Alabama Summer. Tom 1. Moje miejsce na ziemi Jessica Daniels

Alabama Summer to jedna z najpopularniejszych książek New Adult za oceanem. Opowiada o perypetiach Mii Corelli, która jedzie do Alabamy, by spędzić lato ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa. Obawia się, że spotka tam brata Tessy, który dokuczał jej, kiedy byli dziećmi. Nie sądzi, z w drodze na wakacje właściwie już go spotkała, tylko w seksownym nieznajomym nie rozpoznała chłopaka sprzed lat.

 

 

Te i o wiele więcej tytułów New Adult znajdziecie w tym miejscu.  

Romanse New Adult mają tę specyfikę, że mimo iż opowiadają o życiu młodych ludzi, mają fanów wśród czytelników w każdym wieku. Jestem jednym z nich, a Wy?