Buszujący w zbożuJerome David Salinger to autor słynnej powieści Buszujący w zbożu. Niedawno do amerykańskich kin trafił ciekawy film pt. Coming Through the Rye. Opowiada on historię nastolatka chcącego odszukać J. D. Salingera. Warto dodać, że film oparty jest na prawdziwych zdarzeniach. O co dokładnie chodzi?

Poszukiwany Jerome David Salinger

James Steven Sadwith, reżyser premierowego filmu Coming Through the Rye, na ekrany kin wypuścił opowieść, której inspiracją były jego osobiste przeżycia. To on właśnie w wieku siedemnastu lat udał się w podróż do New Hampshire, by tam rozpocząć poszukiwania autora książki Buszujący w zbożu. Dlaczego tak pilnie zależało mu na kontakcie z pisarzem? Chłopak chciał poprosić go o zgodę na realizację szkolnej sztuki, opartej na owej powieści. Szczęśliwy los chciał, że udało się mu z nim spotkać aż dwukrotnie! Oto jak komentuje owe przeżycie:

Salinger wyglądał jak Stewart Granger z tego starego filmu z lat 50. pod tytułem ‘Kopalnie króla Salomona’. Było w nim coś imperatorskiego. Tak chyba było, gdy po raz pierwszy zobaczyłem go na oczy, jak stał nade mną na tarasie. Ale nawet kiedy zszedł na podjazd – w swoich białych skarpetkach sportowych – to górował nade mną. Przemawiał do mnie dokładnie i precyzyjnie. Niemal profesorsko. I choć tak stał wysoki, sprawiał wrażenie, jakby niósł na ramionach cały świat. Zdawał się dotknięty tym, że tam byłem i że narobiłem tyle kłopotów. Powiedział do mnie: „Zdajesz sobie sprawę, jak wielu ludzi przychodzi do mych drzwi? Ludzi podobnych do ciebie?” Ludzi jak ja. Ludzi z nadzieją, z marzeniami, z koszmarami, problemami i pytaniami. Salinger wiedział, że nie ma odpowiedzi dla kogokolwiek z nich.

Najnowszy film Jamesa S. Sadwitha pt. Coming Through the Rye opowiada właśnie historię chłopca, który rusza w podróż by odnaleźć słynnego pisarza, J.D. Salingera. Oczywiście bohater chce prosić go o zgodę na wystawienie szkolnej sztuki opartej na jego najgłośniejszej książce…

Niestety nie wiadomo jeszcze, czy film ukaże się w polskich kinach. Poniżej zaś przedstawiamy wam amerykańską zapowiedź: