Ciekawostki o książkach

Ruszył konkurs literacki „Pióra Falkonu”

pióra falkonu

Festiwal Fantastyki Falkon, odbywający się w Lublinie, to jedna z największych imprez tego typu w Polsce. W tym roku miłośnicy fantastyki będą mieli okazję uczestniczyć w tym niesamowitym wydarzeniu już w dniach 4 – 6 listopada. Nie trzeba jednak czekać pół roku, aby zacząć zabawę z Falkonem. Rozpoczął się bowiem konkurs literacki organizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”. „Pióra Falkonu” to idealna okazja na wcześniejszy udział w XVII edycji konwentu.

Jak wziąć udział w konkursie i jaki jest jego motyw przewodni? Otóż Falkon i Fabryka Słów oczekują opowiadań nawiązujących do tematu „dotrzeć tam, gdzie nie dotarł żaden człowiek”. Opowiadania należy przesyłać pod adres mailowy piorafalkonu@falkon.co do północy 31 lipca 2016 roku.

Jak podkreślają organizatorzy konkursu, interpretacja motywu przewodniego leży w gestii autorów i pod tym względem mają oni pełną swobodę. Jednym z ograniczeń jest jednak sama długość pracy, która nie może przekraczać 50 000 znaków ze spacjami. Przed wysłaniem opowiadania warto upewnić się więc czy tekst nie przekracza umownej granicy, ponieważ dłuższe teksty nie będą w ogóle brane pod uwagę.

Bez wątpienia, jedną z zachęt uczestnictwa w konkursach są nagrody. W przypadku konkursu literackiego „Pióra Falkonu” do najważniejszych wyróżnień należy publikacja opowiadań w antologii konkursowej. Zwycięska praca dodatkowo pojawi się w edytorskim czasopiśmie “Lapsus Calami”. Poza tym, autorzy trzech najlepszych tekstów otrzymają wejściówki na festiwal, konwentową walutę oraz Pióra Falkonu.

Piszecie teksty w domowym zaciszu i czekacie na odpowiedni moment, aby zaistnieć w świecie książki? „Piór Falkonu” to właśnie ta szansa, postawcie pierwszy krok i zadebiutujcie w konkursowej antologii. Być może to o was będziemy pisać już w niedalekiej przyszłości. Zakasajcie rękawy i niech wena twórcza będzie z wami!

Regulamin konkursu Pióra Falkonu 2016