Ciekawostki o książkach

Poznaliśmy obsadę sztuki „Harry Potter and the Cursed Child”

cursed childJuż za kilka dni na deskach teatru Palace Theatre w Londynie odbędzie się zapowiedź sztuki Harry Potter and the Cursed Child. Natomiast jej oficjalna premiera na odbyć się 30 lipca 2016 roku.

Przedstawia ona głównych bohaterów, 19 lat po ostatnich wydarzeniach z książki Harry Potter i Insygnia Śmierci. Jeżeli ktoś zastanawiał się, jak będzie wyglądało życie dorosłego Harry’ego Pottera, na pewno się nie zawiedzie. Jako pracownik Ministerstwa Magii wiedzie spokojnie życie, wraz ze swoją żoną Ginny. Sztuka ta to nie tylko ponowne spotkanie z dorosłym czarodziejem, ale także z jego dziećmi. Jednym z bohaterów przedstawienia będzie bowiem jego najmłodszy syn Albus, który podobnie jak ojciec musi zmierzyć się z przeszłością i rodzinnym dziedzictwem.

Harry Potter and the Cursed Child jest już ósmą, oficjalną kontynuacją przygód o Harrym Potterze. Sztuka teatralna przygotowana została przez twórczynię magicznego świata J. K. Rowling, scenarzystę Jacka Thorne’a oraz reżysera Johna Tiffany’ego.

W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami premierą sztuki Harry Potter and the Cursed Child, 31 maja oraz 1 czerwca ogłoszone zostały kolejne nazwiska aktorów, którzy wystąpią na deskach londyńskiego teatru. Jednak to jeszcze nie wszystko, ponieważ na stronie pottermore ukazały się także portrety bohaterów sztuki.

harry

Dorosłego Harry’ego Pottera zagra Jamie Parker, w rolę jego żony wcieli się Poppy Miller. Natomiast postać ich najmłodszego syna Albusa, odegra Sam Clemmett.

ron

A oto rodzina Granger-Weasley! Rona zagra Paul Thornley, Hermionę Noma Dumezweni, a ich córkę Rose, Cherrelle Skeete.

Premiera sztuki Harry Potter and the Cursed Child już 30 lipca, a niedługo po tym pojawi się także jej książkowa wersja. Egzemplarz z polskim tłumaczeniem trafi na rynek prawdopodobnie w październiku 2016 roku.