EmpikGo

Uwielbiasz czytać, ale tempo życia nie pozwala Ci na częste spędzanie chwil sam na sam z ulubioną lekturą? Aplikacja mobilna EmpikGO sprawi, że książka będzie Ci towarzyszyć w każdym miejscu i w każdej sytuacji, w jakiej się znajdziesz.

Ruszyła nowa aplikacja, EmpikGo – na czym to polega?

Aplikacja EmpikGo pozwoli użytkownikom na czytanie wszędzie – podczas biegania, ćwiczeń na siłowni, podróży metrem czy autobusem, na plaży czy w trakcie prowadzenia samochodu. Mobilny świat czytania staje przed nami otworem za sprawą stworzonej przez firmę Empik aplikacji dostępnej pod adresem www.empik.com/go.

Ruszyła nowa aplikacja, EmpikGo

Wystarczy tylko kilka kliknięć, aby uzyskać nie tylko samą aplikację, dostępną na urządzenia z systemem Android lub iOS, ale również do biblioteki ponad 50 tys. e-booków i 6 tys. audiobooków. Wszystko to czeka na użytkownika w jednej, spójnej, łatwej w obsłudze aplikacji EmpikGO. Wśród tytułów tego szerokiego zbioru lektur i utworów znajdziemy także gorące nowości, premiery na wyłączność i bestsellery, które są najlepiej oceniane przez Czytelników. Za pomocą aplikacji EmpikGO wszystko to stanie się dla nas całkowicie dostępne przy minimalnym zaangażowaniu z naszej strony.

Ruszyła nowa aplikacja, EmpikGo – zalety aplikacji

Czym aplikacja EmpikGO różni się od zwyczajnych, obecnych na polskim i światowym rynku od lat czytników e-booków? Otóż jest to całkowicie intuicyjny czytnik książek elektronicznych, połączony z zaawansowanym playerem audiobooków. Za pośrednictwem EmpikGO użytkownik zyskuje dostęp do największej bazy tytułów i może do woli słuchać audiobooków lub korzystać z e-booków. Okresowo w bazie książek w aplikacji EmpikGO będą pojawiały się nowe tytuły – premierowe, na wyłączność dla użytkowników. Po przesłuchaniu książki korzystający ma możliwość wystawienia dla niej oceny lub napisania recenzji. Może się z nimi zapoznać także za pośrednictwem aplikacji.

Aplikacja EmpikGO ma opcję personalizacji, co oznacza, że jej klient może wybrać:

  • tempo odtwarzania audiobooka,
  • kolor tła,
  • rozmiar i krój czcionki w e-booku.

Dodatkowo wszystkie e-booki, które klient zakupi na stronie www.empik.com zostaną automatycznie zapisane w biblioteczce EmpikGO, dzięki idealnej synchronizacji aplikacji z serwisem.

Ruszyła nowa aplikacja, EmpikGo – jak rozpocząć?

Jeśli jesteście już przekonani, że czytnik e-booków oraz audiobooków w jednym w formie aplikacji EmpikGO jest tym, czego szukaliście, możecie pobrać aplikację z iTunes lub sklepu Google Play. Po pobraniu pliku należy skonfigurować swoje EmpikGO. Trzeba zalogować się w aplikacji z konta Empik.com lub zarejestrować konto nowego użytkownika. Później można już cieszyć się swobodą czytania i słuchania, wszędzie tam, gdzie chcemy. Co najważniejsze, za pobranie i korzystanie z aplikacji mobilnej EmpikGO w swoim telefonie lub innym urządzeniu przenośnym, nic się nie płaci. Jest ona całkowicie darmowa.

Oferta książek – ebooków i audiobooków w powiązanej z aplikacją biblioteczce jest bardzo szeroka i na bieżąco będzie rozbudowywana – przez Empik.com oraz samego użytkownika. Wybrać można więc ulubiony gatunek literacki i w nim szukać nowych pozycji do przeczytania, z takich kategorii jak kryminał, sensacja, fantastyka, dla młodzieży, dla dzieci, literatura obyczajowa i inne.

Za pomocą EmpikGO można słuchać audiobooków w streamingu lub offline, czyli bez dostępu do sieci.

Ruszyła nowa aplikacja, EmpikGo – jak to działa?

Po uruchomieniu aplikacji można od razu zalogować się na konto Empik, lub pominąć ten krok. Na ekranie głównym pokazują się w pierwszej kolejności audiobooki, a dopiero później e-booki. Na samej górze znajduje się wyszukiwarka, pozwalająca na szukanie książek po tytule lub nazwisku autora. Trzecia z sekcji pokazuje bibliotekę pozycji kupionych poprzez EmpikGO.

Po wyborze odpowiedniego e-booka lub audiobooka, można rozpocząć korzystanie z nich. Istnieje możliwość przeskakiwania pomiędzy rozdziałami, szybkiego przewijania do przodu i do tyłu przy audiobookach.

Obsługa aplikacji, podobnie jak jej ściągnięcie i instalacja w pamięci telefonu, nikomu nie sprawią żadnych trudności. EmpikGO to rewolucja w dziedzinie szerzenia Czytelnictwa w Polsce.