Wakacje trwają jeszcze w najlepsze, ale niektórzy rodzice uczniów VI klasy szkoły podstawowej i III klasy szkoły gimnazjalnej (nieobjętych w tym roku dotacją) już zaczęli kompletować niezbędne podręczniki szkolne. Licealiści, którzy samodzielnie kupują książki także zaczęli już rozglądać się za niezbędnymi pozycjami książkowymi.

Young student sitting at the table with heap of books

Z pewnością nie jest to nadgorliwość, ale chęć skompletowania wszystkich tytułów bez pośpiechu, tym bardziej, że można skorzystać z atrakcyjnych rabatów oferowanych przez księgarnie i spokojnie poczekać na dostawę książek zamawianych przez Internet.

Niezbędnym warunkiem do rozpoczęcia zakupu książek we wcześniejszym okresie jest oczywiście otrzymanie obowiązującej w danej klasie listy podręczników szkolnych. Jeżeli mamy takie zestawienie, kompletowanie książek możemy rozpocząć wcześniej i przysłowiowo “mieć to z głowy”, unikając kolejek w księgarniach stacjonarnych i mając pewność, że książki zamawiane przez Internet dotrą do nas na czas.

Tanie podręczniki

Ogromną zaletą wcześniejszych zakupów jest możliwość skorzystania z atrakcyjnych rabatów na książki. Ma to tym większe znaczenie, że taka wyprawka podręcznikowa dla jednego ucznia to koszt około 350 zł. CoPrzeczytac.pl poleca zapoznanie się z propozycjami promocyjnymi księgarni TaniaKsiazka.pl, która oferuje możliwość darmowej dostawy do 31 lipca przy zakupie książek za kwotę powyżej 99zł i nieograniczoną czasowo możliwość darmowej dostawy przy zakupach powyżej 299zł. Dodatkowo istnieje także opcja zakupu podręczników w formie ratalnej, a co jeszcze ważniejsze można tam także kupić podręczniki szkolne nawet z 15% rabatem. W polecanej przez nas księgarni rodzice i uczniowie znajdą także plecaki, piórniki i inne artykuły szkolne.

Prawdopodobnie jest to już ostatni rok, kiedy rodzice uczniów klas VI szkoły podstawowej i ostatniej klasy gimnazjum będą musieli sami kupować podręczniki szkolne. Według założeń ustawy dotyczącej szkolnictwa, w roku szkolnym 2017/18 także uczniowie pozostałych klas, nieobjętych do tej pory taką ulgą, będą otrzymywać podręczniki za darmo. Oczywiście warto podejść do tego z ostrożnością, z uwagi na wciąż zmieniające się przepisy i nowe pomysły wprowadzane w życie przez polityków.