PolecamyThrillerZapowiedzi i nowości

Rzeczy, które robimy w ciemności – nowy thriller psychologiczny Dominiki Van Eijkelenborg

Rzeczy, które robimy w ciemności - nowy thriller psychologiczny Dominiki Van Eijkelenborg

Czy od czasu do czasu macie ochotę zanurzyć się po czubek głowy w mrocznej historii? Lubicie ten czytelniczy dreszcz napięcia, jaki towarzyszy lekturze thrillerów psychologicznych? Szukacie historii nieoczywistych, w których nic nie jest takie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka? W takim razie powinniście zatrzymać się na chwilę przy jednej z książkowych premier lutego, thrillerze Rzeczy, które robimy w ciemności Dominiki Van Eijkelenborg.

Rzeczy, które robimy w ciemności - thriller psychologiczny

Rzeczy, które robimy w ciemności — podróż do mrocznych zakątków przeszłości

Swoją najnowszą historię Dominika Van Eijkelenborg skupia wokół postaci dwóch kobiet.

Lia jest właścicielką czasopisma i jej codzienność wypełnia praca: zarządzanie magazynem, szukanie tematów. Prywatnie kobieta mierzy się z konfliktem między nastoletnim synem, Jasperem, a Tomaszem, partnerem. Chłopak, mimo dobrych chęci ze strony Tomasza, nie jest w stanie zapanować nad negatywnymi emocjami, jakie wzbudza w nim parter matki — złością i wrogością. Konflikt narasta, a sytuacja jest trudna do zniesienia i nawet Lii trudno znaleźć efektywny sposób, żeby ją załagodzić.

Pewnej nocy syn Lii nie wraca do domu. Okazuje się, że chłopak został porwany. Lia nie zamierza oddawać całej inicjatywy w ręce policji, dlatego postanawia przeprowadzić własne dochodzenie. Dokopie się do informacji, które jeszcze bardziej zachwieją jej życiem. Czy jest gotowa na to, co odkryje?

Z kolei Joanna jest artystką. Jedzie do Holandii, żeby uczcić swój najnowszy sukces. W jednej z miejscowych gazet odkrywa zdjęcie, które sprawia, że będzie musiała wrócić do bolesnych wspomnień i zrewidować swoje plany. Kobieta postanawia stawić czoła przeszłości, więc rusza tropem prasowego artykułu.

Przeszłość i teraźniejszość zaczynają się zazębiać. Co łączy Joannę i Lię?

Rzeczy, które robimy w ciemności - nowa książka Dominiki Van Eijkelenborg

Emocjonalny, mroczny thriller

Dominika Van Eijkelenborg to polska pisarka, która z wyczuciem tworzy portrety psychologiczne swoich bohaterów. W jej książkach można znaleźć nie tylko mrok i tajemnicę, ale też mnóstwo emocji. Jej thrillery niepokoją i jednocześnie poruszają. Dlatego powinni się zainteresować nimi ci czytelnicy, którzy szukają czegoś więcej niż przerażającej historii.

Najnowsza książka pisarki pojawi się w księgarniach nakładem Wydawnictwa Kobiecego już 9 lutego. W przedsprzedaży możecie ją znaleźć tutaj: Rzeczy, które robimy w ciemności.

Sprawdź też: